به گزارش افکارنیوز،

«گابی اشکنازی» وزیر خارجه جدید رژیم صهیونیستی امروز (دوشنبه) گفت برای اجرای طرح آمریکایی موسوم به «معامله قرن» در کنار حفظ دیگر توافق‌ها تلاش می‌کند.

اخبار بین الملل​-اشکنازی در مراسم معارفه خود به عنوان وزیر خارجه، درباره معامله قرن مدعی شد: «دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا [با این طرح] فرصتی تاریخی به اسرائیل داده تا مرزها و آینده‌اش را شکل دهد».

وی با تاکید بر اجرای معامله قرن و همچنین اعمال طرح اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری، اظهار داشت: «این طرح به‌شکلی مسئولانه، هم در قبال همسایگان‌مان در منطقه و هم در قبال آمریکا اجرا خواهد شد».

این مقام صهیونیست همچنین افزود: «اسرائیل باید روابط استراتژیک خود با اردن و مصر را حفظ کند. آنها متحدان مهمی در مقابله با چالش‌های متعدد در منطقه هستند».

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرده که بحث‌ها و مذاکرات کابینه در خصوص الحاق کرانه باختری و دره اردن به اراضی اشغالی در ماه ژوئیه (اواخر تیرماه و اوایل مردادماه) آغاز خواهد شد.

پیش از این، «یائیر لاپید» رئیس حزب یش‌عتید و رهبر احزاب اپوزیسیون در کنست گفته بود به دلیل اینکه طرح کابینه برای الحاق کرانه باختری و غور اردن به فلسطین اشغالی را اقدامی یک‌طرفه می‌داند، با آن مخالفت خواهد کرد.