به گزارش افکارنیوز،

مقامات هندی روز دوشنبه اعلام کردند که به دلیل نزدیک شدن توفان بزرگ "امفان" به سواحل شرقی این کشور، هزاران نفر از مردم سواحل تخلیه شده‌اند.

اخبار بین الملل​-توفان بزرگ "امفان" در حالی فردا وارد سواحل شرقی هند می‌شود که این کشور محدودیت‌های طولانی‌ترین قرنطینه سراسری جهان را کاهش داده است. این قرنطینه از ماه مارس به منظور مقابله با ویروس کرونا در سرتاسر هند وضع شده است. 

با این وجود، تاکنون ۹۶ هزار و ۱۶۹ نفر در هند به کرونا مبتلا شده و ۳ هزار و ۲۹ نفر جان خود را از دست داده‌اند. 

یک مقام هندی در وزارت کشور هند گفت: ایالت‌های اودیسا و بنگال غربی تیم‌های امداد و نجات را به مناطق ساحلی اعزام کرده‌اند تا خانواده‌ها را از مناطق پرخطر تخلیه و آن‌ها به اردوگاه‌ها منتقل کنند. 

وی افزود: ما باید مردم را از مناطق پرخطر خارج کنیم و همچنین از آن‌ها در مقابل ویروس کرونا مراقبت کنیم. این یک وظیفه ساده نیست. 

توفان‌های فصلی معمولا بین ماه‌های آوریل تا دسامبر هر سال در هند و بنگلادش اتفاق می‌افتند و باعث مرگ و میر و همچنین خسارت‌های مالی گسترده در این کشورها می‌شوند.  مقامات دولتی مجبورند هر سال هزاران نفر را از مناطق پر خطر خارج کنند. 

مقامات در ایالت اودیسا به کشتی‌های ماهیگیری اخطار داده‌اند تا به منظور جلوگیری از وقوع خسارت جانی و مالی، از ورود به آب‌های آزاد خودداری کنند. 

سازمان هواشناسی هند روز دوشنبه اعلام کرد که توفان "امفان" فردا به سواحل شرقی هند خواهد رسید و به یک توفان بسیار بزرگ تبدیل خواهد شد. 

هند دارای ۷ هزار و ۵۱۶ کیلومتر خطوط ساحلی است و بیش از یک دهم توفان‌های فصلی در این کشور اتفاق می‌افتد.