به گزارش افکارنیوز،

نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در واکنش به استفاده دونالد ترامپ ، رئیس جمهور این کشور، از دارو پیشیگری و درمان مالاریا موسوم به «هیدروکسی کلروکین» اعلام کرد ترجیح می‌دهد ترامپ از این دارو استفاده نکند.

اخبار بین الملل​-او گفت: ترامپ رئیس جمهور ماست. ترجیح می‌دهم دارویی را مصرف نکند که به تایید دانشمندان نرسیده است و استفاده از آن هم برای گروه سنی و هم گروه وزنی وی، که تقریبا بسیار چاق محسوب می‌شود، مناسب نیست.

چاک شومر، رهبر اقلیت دموکرات در سنای آمریکا، نیز اعلام کرد اقدام ترامپ در استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین نسجیده است و او به اشتباه به مردم امید می‌دهد.

رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به طور غیرمنتظره‌ای اعلام کرد در حال استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین به عنوان داروی پیشگیری در مقابل کروناست. او در حالی اعلام کرد از داروی پیشگیری و درمان مالاریا موسوم به هیدروکسی کلروکین استفاده می‌کند که درباره مصرف این دارو برای درمان کرونا هشدار داده شده است.

ترامپ در گفتگو با خبرنگاران در کاخ سفید اعلام کرد: «من داروی هیدروکسی کلروکین استفاده می‌کنم. از ده روز پیش مصرف آن را شروع کرده‌ام و هر روز یک عدد قرص می‌خورم.»

 چند هفته پیش، بر اساس یک بررسی درباره استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین برای مقابله با کرونا، این دارو را به عنوان درمان احتمالی کرونا معرفی کرده بود، اما مطالعات بعدی نشان داد که این داروی مالاریا نمی‌تواند در درمان کرونا موثر باشد.

شبکه تلویزیونی فاکس نیوز بلافاصله پس از این سخنان ترامپ با دکتر باب لاهیتا، رئیس بخش پزشکی دانشگاه سنت جوزف در نیوجرسی، مصاحبه کرد و وی درباره استفاده از داروی هیدروکسی کلروکین به مردم هشدار داد. او گفت: به چند بیمار مبتلا به کرونا استفاده از این دارو را توصیه کرده‌ایم و این دارو هیچ اثری نداشته است.