به گزارش افکارنیوز،

دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (دوشنبه) اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته با مثبت شدن نتیجه آزمایش ۲۱ هزار و ۸۴۱ مورد جدید، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا به یک میلیون و ۵۰۸ هزار و ۵۹۸ نفر رسید.

اخبار بین الملل​-طبق این آمار و ارقام، در بازه زمانی مذکور، ۷۹۱ مورد جدید به قربانیان ویروس کرونا در آمریکا افزوده شد تا مجموع قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور به ۹۰ هزار و ۳۵۳ نفر برسد.

مقایسه آمار و ارقام جدید دانشگاه جانز هاپکینز با آمار و ارقام یک روز پیش این مرکز نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا افزایش داشته و شمار قربانیان این ویروس تاحدودی کاهش داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را یک میلیون و ۵۵۰ هزار و ۲۹۴ نفر و مجموع قربانیان ویروس کووید-۱۹ در این کشور را ۹۱ هزار و ۹۸۱ نفر گزارش کرد. نیویورک همچنان با ۳۶۱ هزار و ۲۶۶ مورد ابتلا و ۲۸ هزار و ۴۸۰ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در آمریکا است.

طبق جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده، دستکم چهار میلیون و ۸۹۴ هزار و ۹۸ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از این میان ۳۲۰ هزار و ۱۸۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند و یک میلیون و ۹۰۸ هزار و ۶۴ نفر بهبودی پیدا کرده‌اند. ایالات متحده‌ آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در جهان را به خود تخصیص داده است.