به گزارش افکارنیوز،

صادق الحسینی، مسئول رسانه‌ای الحشد الشعبی از شکست تروریست‌های داعش در نفوذ و حمله به مرز استان‌های دیاله و صلاح الدین خبر داد.

اخبار بین الملل​-وی گفت: نیرو‌های الحشد الشعبی که در منطقه «البو مرعی» در ناحیه العظیم در شمال بعقوبه و در حد فاصل استان‌های دیاله و صلاح الدین بودند از نفوذ تروریست‌ها به این دو استان جلوگیری کرده و با آنان درگیر شدند.

به گفته مسئول رسانه‌ای الحشد الشعبی، در این درگیری شماری از عناصر تروریستی به هلاکت رسیده و شماری به سوی منطقه «ودیان» در مرز استان صلاح الدین عراق گریختند.

همچنین به گفته منابع محلی، انفجار بمب کار گذاشته شده در اطراف روستای «زهره» در شمال بعقوبه یک کشته و یک زخمی برجای گذاشت.

در استان الانبار نیز به گزارش مرکز رسانه امنیتی ۴ تروریست داعشی در شهر القائم دستگیر شدند.

این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد: نیرو‌های امنیتی با همکاری تیپ دوم لشکر پیاده نظام و بر اساس اطلاعات دقیق نظامی توانستند ۴ تروریست داعشی را که مورد پیگرد قانونی بودند، دستگیر کنند.

تحسین الخفاجی، سخنگوی عملیات مشترک عراق نیز درباره عملیات «شیران جزیره» اعلام کرد: نیرو‌های عراقی در این عملیات اهداف دیگری را نیز دنبال می‌کنند و آن تامین خطوط برق و گاز و پایان دادن به آتش زدن مزارع گندم «حنطة» است.

وی افزود: این عملیات با هدف قطع ارتباط تروریست‌ها و پایان دادن به حضور تروریست‌ها در مناطق صحرایی شمال استان الانبار و جنوب استان نینوا و غرب استان صلاح الدین تا مرز‌های بین المللی با کشور سوریه است.

عملیات شیران جزیره دیروز (دوشنبه) با همکاری نیرو‌های عراقی در شمال این کشور آغاز شد و ادامه عملیات «شیران صحرا یا رمضان دوم» است که در آن ضربات مهلکی بر تروریست‌های داعش وارد آمد.

پس از آنکه آمریکا و تروریست‌های تحت حمایتش حمله به مواضع محور مقاومت را در عراق افزایش دادند و فرماندهان مقاومت را به شهادت رساندند، پارلمان عراق طرح خروج نیرو‌های بیگانه به ویژه نیرو‌های آمریکایی را تصویب کرد و پس از با وجود اینکه آمریکا برخی نیروهایش را از چند پایگاه خارج کرد، اما با تحریک عناصر باقی مانده داعش در این کشور سعی دارد اوضاع امنیتی را تهدید کند و با بر هم زدن ثبات در برخی استان‌ها دولت جدید را مجبور کند برای ماندن نیرو‌های تروریست خود در خاک عراق توافقی جدید امضا کند.