به گزارش افکارنیوز،

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین اظهار داشت: ملت فلسطین تا زمانی که در خارج از سرزمین خود آواره است، نکبت ادامه دارد و ما همچنان در شرایط نکبت بسر می بریم.

اخبار بین الملل​-وی گفت: پروژه اسرائیل این است که تمامی فلسطین را اشغال کند و کرانه باختری قلب این پروژه است. متاسفانه برخی گروههای فلسطینی با کشورهای [عربی] که آماده عادی سازی روابط با اسرائیل هستند، ائتلاف می کنند.

نخاله خاطرنشان کرد که مقاومت تنها گزینه ملت فلسطین است و قادر است دشمن را به امتیازدهی وادار کند. اسرائیل به جز حکومت خودگردان چیزی به فلسطینی ها عرضه نکرده است. درخصوص پروژه ملی فلسطین مفهوم واحدی نزد ما [گروههای فلسطینی] وجود ندارد.

وی با بیان این مطلب افزود: الحاق کرانه باختری به اراضی اشغالی فلسطین یک امر واقع است زیرا این منطقه از سال ۱۹۶۷ اشغال شده است. آنچه که در معامله قرن اجرا می شود، ترسیم تحمیل واقعیت های [جدید] است زیرا الحاق کرانه باختری به اسرائیل مسئله ای است که وجود دارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین با اعلام اینکه با حمایت ایران از مقاومت، آینده مقاومت در منطقه عالی خواهد بود، گفت: امام خمینی (ره) آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را روز قدس نامگذاری کرد تا بگوید قضیه فلسطین یک موضوع اسلامی و عام است.

وی اظهار داشت: ما نیاز داریم اعراب اقدامات عملی انجام دهند، اقداماتی که سطح حمایت آنها از ملت فلسطین را نشان دهد. ما نمی خواهیم متوهم باشیم و بگوییم اعراب از ما حمایت و به ما کمک می کنند. یک فلسطینی صادق باید بگوید اسرائیل، فلسطین را اشغال کرده است و ما باید با آن مقابله کنیم.

زیاد نخاله تصریح کرد: ما باید به مقاومت پایبند باشیم زیرا گزینه دیگری نداریم. مقاومت فلسطین و مقاومت در منطقه در حال حاضر از هر زمان دیگری قدرتمند تر است. در غزه، دژ محکمی از مقاومت وجود دارد. جبهه مقاومت از روحیه بالایی برخوردار است و اراده تداوم مقاومت را دارد.

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین افزود: با شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی، فرمانده ای را از دست دادیم که نقش زیادی در حمایت از مقاومت داشت. پس از شهادت ایشان، بابت حمایت ایران از مقاومت نگرانی نداریم و حاج اسماعیل قاآنی از مقاومت به ویژه در شرایط کنونی حمایت می کند. ایران در تمامی زمینه ها حمایت از مقاومت را به تاخیر نمی اندازد.

وی اعلام کرد: پروژه مقاومت در منطقه ادامه دارد و اگر هر تجاوزی به نوارغزه صورت بگیرد، مقاومت بدون تردید پاسخ خواهد داد. تمامی شهرهای اسرائیلی در تیررس موشک های مقاومت قرار دارد. حزب الله همه تسهیلات لازم برای مقاومت فلسطین را بدون حد و مرز فراهم می کند.

زیاد نخاله در ادامه گفت: هماهنگی میان گروههای مقاومت داخل فلسطین نیاز به تلاش و تفاهم بسیار دارد و نمی توان جنبش های جهاد اسلامی و حماس را در عرصه فلسطین به عنوان دکور در نظر گرفت.