به گزارش افکارنیوز،

طبق جدیدترین آمار و ارقام پایگاه worldometers، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز پنج میلیون نفر عبور کرد.

اخبار بین الملل​-جدیدترین آمار و ارقام منتشر شده حاکی از آن است که تاکنون پنج میلیون و ۲۸۰ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان ۳۲۵ هزار و ۱۵۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و مجموع یک میلیون و ۹۷۰ هزار و ۸۸۳ نفر نیز بهبودی پیدا کرده اند.

طبق این آمار و ارقام، ایالات متحده آمریکا با یک میلیون و ۵۲۸ هزار و ۵۶۸ مورد ابتلا و حدود ۹۲ هزار مورد فوتی، در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار و ارقام مبتلایان و قربانیان کرونا قرار دارد.

مرکز مقابله با بیماری کرونا در روسیه نیز امروز (چهارشنبه) اعلام کرد که ظرف ۲۴ ساعت گذشته، مجموع هشت هزار و ۷۶۴ نفر جدید به مبتلایان به کرونا افزوده شدند تا شمار کلی مبتلایان به این ویروس ناشناخته در روسیه به ۳۰۸ هزار و ۷۰۵ نفر برسد.

این آمار همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته همچنین ۱۳۵ نفر به قربانیان کرونا در روسیه افزوده شدند و آمار کلی قربانیان به دو هزار و ۹۷۲ نفر رسید.

آمار و ارقام منتشر شده نشان می‌دهد که روسیه همچنان بیشترین آمار مبتلایان به کرونا را در میان کشورهای اروپایی دارد و بعد از آمریکا در رده دوم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارد.