به گزارش افکارنیوز،

سخنگوی کاخ کرملین، در مصاحبه با «سی‌ان‌بی‌سی» گفت آمار قربانیان کرونا در روسیه کاملا دقیق و حقیقی است. وی هرگونه ادعای کذب بودن این آمار را رد کرد.

اخبار بین الملل - پسکوف در این خصوص گفت: «ما هیچ چیز را پنهان نمی‌کنیم. علت مرگ با کالبد شکافی معلوم می‌شود. کالبد شکافی است که به ما کمک می‌کند تا دقیقا آمار را حساب کنیم و بر این اساس علت‌های مختلف مرگ اعلام می‌شود.» پسکوف در ادامه توضیح داد «تفاوت روسیه با بسیاری از کشور‌های دیگر در همین مسئله است که آن‌ها آزمایشات پس از مرگ را انجام نمی‌دهند.»

پیش از این نیز «تاتیانا گلیکوا»، معاون نخست‌وزیر روسیه ، ادعا‌ها درباره دستکاری آمار مبتلایان و قربانیان کرونا در این کشور را رد کرده بود.

روز دوشنبه روزنامه «فایننشال تایمز» مدعی شده بود آمار قربانیان ویروس کرونا در روسیه ۷۰ درصد بیشتر از آمار‌های اعلام شده توسط دولت این کشور است.

روسیه هفته گذشته با انجام آزمایش‌های متعدد به طور متوسط روزانه بیش از ده هزار مبتلا را شناسایی کرد. این کشور با ۳۰۸ هزار و ۷۰۵ مبتلا خیلی زود توانست با کنار زدن اسپانیا و انگلیس به رده دوم کشور‌های آلوده به ویروس کووید-۱۹ برسد و پس از آمریکا که با بیش از یک میلیون و ۵۹۳ هزار و ۳۹ مبتلا در رده نخست است قرار بگیرد. اما آمار قربانیان این کشور قابل مقایسه با سایر کشور‌های صدر جدول مانند اسپانیا، ایتالیا، انگلیس، برزیل و آلمان نیست. در روسیه تا به امروز دو هزار و ۹۷۲ نفر بر اثر کرونا جان خود را از دست داده‌اند.

جالب آنکه دیمیتری پسکوف هفته گذشته اعلام کرد خودش به ویروس کرونا مبتلا شده است و در قرنطینه به سر می‌برد.