به گزارش افکارنیوز،

به رغم تمام رنج‌هایی که تداوم جنگ و محاصره یمن بر مردم این کشور تحمیل کرده است، یمنی‌ها همچنان بر موضع خود در حمایت از مردم فلسطین و تاکید بر لزوم تشکیل کشور مستقل فلسطین در سرزمین خودشان و با پایتختی قدس شریف، استوار هستند.

اخبار بین الملل - صنعا بار‌ها بر این موضع پافشاری و تاکید کرده است، تا به آنجا که برخی معتقدند توطئه علیه یمن نتیجه موضع ثابت این کشور در قبال فلسطین و حمایت از آن و معرفی رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی امت اسلامی، بوده است و بر همین اساس یمن به عنوان بخشی از محور مقاومت و مقابله با طرح آمریکا و ابزارهایش در منطقه درآمده است و موضع رسمی و مردمی در این کشور همواره بر حق مقاومت کشور‌های عربی و اسلامی در آزادسازی همه این اراضی مقدس و مقابله با طرح هیمنه آمریکا و استکبارگری‌های آن علیه امت اسلامی، تاکید داشته است.

با هر رویدادی که در طی سال‌ها در فلسطین رخ داد موضع مردم یمن در حمایت از فلسطین ثابت بوده است و اخیرا با تغییر نقشه سیاسی یمن و سیطره نیرو‌هایی بر حکومت یمن از جمله انصار الله که به موضع قاطع علیه رژیم صهیونیستی و سیاست‌های آمریکا و هم‌پیمانان عرب آن معروف است، این موضع یمن در قبال فلسطین متمرکز‌تر شده است.

در هر مناسبتی در صنعا مردم یمن موضع ثابت خود درقبال قدس را اثبات کرده و نشان دادند و از جمله این مناسبات، روز جهانی قدس است که یمنی‌ها هر ساله در قالب راهپیمایی گسترده و فعالیت‌های جنبی، آن را زنده نگاه می‌دارند. سران یمنی نیز اهتمام ویژه‌ای به این روز دارند و بسیاری از نیرو‌های رسمی و مردمی یمن، روز قدس را روز بیداری ملت‌های عربی و اسلامی در یاری رساندن به مسئله فلسطین و قدس شریف می‌دانند و همچنین گذر سال‌ها به خوبی نشان داده است که چه کسی حامی فلسطین است و چه کسی علیه آن توطئه چینی می‌کند.

در خلاصه باید تاکید داشت، قضیه فلسطین یک مسئله اصلی و اساسی برای یمنی‌ها محسوب می‌شود و یمن بهای این موضع خود را نیز پرداخته است و برخی معتقدند که حمایت یمن از قدس و قرار گیری در خطوط مقدم مقابله با عربستان سعودی به عنوان یکی از خطوط دفاعی از رژیم صهیونیستی یکی از دلایلی است که یمن را آماج حملات شدید و سنگین کرده است.