به گزارش افکارنیوز،

«مجتهد»، افشاگر معروف عربستان در توئیت جدید خود از نقشه مشترک عربستان و امارات با مشارکت چهره‌هایی از رژیم بن علی دیکتاتور سابق تونس برای تکرار سناریوی مصر در تونس خبر داد.

اخبار بین الملل-  این نقشه قرار است در ابتدا  انقلاب و جنبش اسلام گرای «النهضه» در تونس را هدف قرار دهد و سپس کشور تونس را به یک هرج و مرج امنیتی سوق دهد، به دنبال آن اعتراضاتی مصنوعی و ساختگی برای مطالبه انحلال پارلمان و تعطیلی قانون اساسی ساماندهی می‌‌شود و پس از آن یک شخصیت طرفدار ابوظبی در تونس به قدرت خواهد رسید.

مجتهد که به نزدیکی به مراکز تصمیم ساز در عربستان شناخته شده است، گفت: «این اطلاعات درباره طرح عربستان و امارات برای تحویل قدرت در تونس به رژیم بن علی نظیر رژیم السیسی بر مبنای نابودی انقلاب و سرکوب بی امان اسلام‌گرایان است».

مجتهد به نقل از کسانی که در ابتدا فریب خورده و برای مشارکت در اجرای این نقشه دعوت شده بودند، آورده است:« در ابتدا هدف از این نقشه نجات تونس از هرج و مرج خوانده شد، اما بعدا معلوم شد که این نقشه تونس را به هرج و مرج خواهد کشاند و منجر به وضعیتی می‌شود که در آن سرکوبگری قدرت حاکم ده‌ها برابر شدیدتر از دوران بن علی خواهد بود».

در توئیت افشاگر معروف عربستانی آمده است: «چیزی که باعث شد این افراد فریب خورده با مجتهد تماس بگیرند نقش محوری عربستان و امارات در آن بود که همه چیز اعم از پول، رسانه و کار اطلاعاتی و حمایت بین المللی را برای آن فراهم کردند و مزدورانی را هم به خدمت گرفتند تا دست به حملات خرابکارانه و ترور بزنند تا با ایجاد هرج و مرج ، تعطیلی قانون اساسی و حکومت در تونس توجیه شود».

در این طرح «عبیر موسی» رئیس حزب «الدستوری الحر»، «محسن مرزوق»، رئیس حزب «مشروع تونس» و «الفه یوسف» یک استاد معروف دانشگاه در تونس و همچنین دیگر فعالانی نزدیک به «یوسف الشاهد» نخست وزیر سابق و شخصیت‌هایی دیگر مشهور به نزدیکی با امارات مشارکت دارند و «کمال اللطیف» بازرگان مشهور و جنجالی در تونس هم که به او لقب «سازنده روسای جمهور» می‌خوانند در این کار هماهنگی دارد.

بسیاری از این شخصیت‌ها روابط نزدیک خود با سفرای عربستان و امارات را مخفی نمی‌کنند و اصلا از اینکه به دفاتر آنها آمد و شد داشته باشند شرمی ندارند اگرچه که هماهنگی‌های حساس کار سفرا نیست، بلکه کار شخصیت‌های اطلاعاتی از عربستان و امارات است که قبل و بعد از مسئله کرونا تحت پوشش مسائل دیپلماتیک به تونس رفت و آمد دارند .

این نقشه در هفت مرحله خلاصه شده است؛ نخست اینکه جنبش اسلام گرای النهضه تخریب و سرکوب شود، دوم اینکه ملت را به شکست پارلمان متقاعد کنند، سوم اینکه قدرت رئیس جمهور را زیر سوال ببرند، چهارم اینکه کشور را به هرج و مرج امنیتی سوق دهند، پنجم اعتراضاتی ساختگی برای تحریک مردم به مطالبه انحلال پارلمان و توقف قانون اساسی ترتیب دهند و ششم دستگاه امنیتی به خواسته مردم درباره انحلال پارلمان و تعطیلی قانون اساسی پاسخ دهد و هشتم اینکه نظیر اتفاقی که در مصر روی داد و رژیم عبدالفتاح السیسی روی کار آمد، شخصی طرفدار کمال اللطیف و امارات در تونس به قدرت برسد.

مجتهد به نقل از منابع آگاه خود آورده است که این طرح مراحل نهایی خود را در ماه مه جاری سپری می‌کرد که یک مسئله‌ نهایی شدن آن را به تعویق انداخت، اما مراحل نخست آن با موفقیت همراه بوده است و به گفته منابع، مراحل سرنوشت ساز طرح احتمالا پس از مهار کرونا در تونس اجرا می‌شود.

به گفته مجتهد در راستای اجرای سه مرحله نخست طرح مذکور شبکه‌های العربیه، اسکای نیوز و توئیتر و فیس بوک موج هجمه‌ای علیه جنبش النهضه و به خصوص «راشد الغنوشی» رئیس پارلمان تونس راه انداختند و او را به انحصار قدرت متهم کردند و موج دیگری از حملات خود را هم علیه پارلمان و رئیس جمهور به کار گرفتند.