به گزارش افکارنیوز،

مقام های دولت ترامپ در حالی ابعاد مختلف انجام نخستین آزمایش هسته‌ای از سال 1992 تاکنون را بررسی کرده‌اند که این اقدام می تواند یک بازنگری جدی در راهبرد واشنگتن طی دهه های اخیر در خصوص توقف چنین آزمایش هایی به شمار رود.

اخبار بین الملل - یک مقام ارشد دولت ترامپ و دو مقام سابق آمریکایی در این باره به روزنامه واشنگتن پست گفتند که مذاکرات درباره انجام آزمایش هسته‌ای در نشست نهادهای امنیت ملی آمریکا طی جمعه گذشته انجام شده است.

این مذاکرات در واکنش به اتهامات مطرح شده درباره انجام آزمایش های هسته‌ای روسیه و چین بوده است، هرچند مقام های آمریکایی هیچ سند و مدرکی را برای اثبات این ادعای خود ارائه نکرده‌اند.

یک مقام ارشد دولت ترامپ در این باره گفت: آمریکا قصد دارد به روسیه و چین دو دشمن مهم خود نشان دهد که می تواند یک آزمایش سریع را انجام دهد و این آزمایش می تواند یک اهرم فشار برای دستیابی به یک توافق هسته‌ای 3 جانبه باشد.

انشست هفته گذشته منجر به تصمیم گیری نهایی درباره انجام آزمایش هسته‌ای نشده ولی ظاهرا مذاکرات درباره این مسئله همچنان ادامه دارد. شنیده ها حاکی است که مقام های شرکت کننده در این نشست اختلاف نظر جدی درباره آزمایش هسته‌ای داشته‌اند.

آمریکا از سال 1992 میلادی تاکنون هیچ گونه آزمایش هسته‌ای انجام نداده است. کاخ سفید و شورای امنیت ملی آمریکا هنوز درباره این خبر موضع گیری نکرده‌اند.