به گزارش افکارنیوز،

فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد، نیروهای ائتلاف بین‌المللی ضد داعش تحت امر واشنگتن و نیروهای سوریه دموکراتیک جان دو تن از سرکرده‌های داعش را در حمله‌ای به شرق سوریه در هفته گذشته گرفتند.

در بیانیه سنتکام همچنین آمده است، "احمد عیسی اسماعیل الزاوی" و "احمد عبد محمد حسن الجغیفی"، از سرکرده‌های مهم داعش در حمله مشترک نیروهای سوریه دموکراتیک و ائتلاف بین‌المللی ضد داعش به پایگاه اعضای این گروه تروریستی در استان "دیرالزور" در هفدهم ماه مه کشته شدند.

اخبار بین الملل - الزاوی معروف به ابو علی البغدادی، "والی داعش" در شمال بغداد بود. وی همچنین مسئول انتشار و تبلیغ دستورالعمل‌های تروریستی از سوی سرکرده‌های برجسته داعش به عناصر این گروه در شمال بغداد بود.

الجغیفی نیز معروف به "ابو عمار"، مسئول تدارکات و امدادرسانی‌ها به داعش و نیز مسئول تامین امنیت و انتقال تسلیحات و مواد منفجره و نیرو در سرتاسر عراق و سوریه بود.

در این بیانیه همچنین آمده است: "حذف" این دو سرکرده داعش، حملات آتی علیه غیرنظامیان بیگناه و شرکای امنیتی ما در تمامی منطقه را متوقف خواهد کرد و نیروهای همپیمان ائتلاف بین‌المللی ضد داعش در عراق و سوریه به حملات خود به منظور ممانعت از ظهور مجدد داعش ادامه می‌دهند.