به گزارش افکارنیوز به نقل از تابناک، پس از واکنش صبح امروز وزیر امور خارجه امارات به سفر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان به جزیره ابوموسی، دقایقی پیش خبرگزاری دولتی امارات متحده عربی، وام از فراخواندن سفیر این کشور از تهران خبر داد.

روز گذشته محمود احمدی نژاد رئیس جمهور کشورمان در جریان دور چهارم سفرهای استانی خود به هرمزگان وارد جزیره ایرانی ابوموسی شد که این سفر با واکنش عجیب و خارج از عرف وزیر امور خارجه امارات همراه بود.

شیخ عبدالله بن زاید آل نهیان سفر آقای احمدی نژاد را " گامی رو به عقب در زمینه تمام تلاش ها و کوشش های امارات به منظور یافتن راه حلی صلح آمیز برای پایان دادن به اشغال سه جزیره اماراتی از سوی ایران دانسته است. "

سفر روز گذشته رئیس جمهور به جزیره ایرانی ابوموسی با واکنش گستاخانه وزارت خارجه امارات " اشغالگری " نامیده شد.


عبدالله همچنین گفته: «این سفر وضعیت حقوقی این جزایر را که بخش و جزیی از سرزمین ملی امارات هستند، تغییر نخواهد داد».

به این ترتیب و پس از یک جنجال رسانه ای که از صبح امروز علیه ایران در این خصوص شکل گرفته بود سرانجام عصر امروز وزارت خارجه امارات با بیان آنچه " مشورت " نامید سفیر خود سیف محمد عبید الزعابی را به امارات فراخواند.

گرچه هنوز زمان زیادی از این ماجرا نمی گذرد ولی هنوز هیچ مقام رسمی ایرانی در این خصوص موضع گیری نکرده است اما امید است با برخورد قاطع و به موقع این اقدام گستاخانه امارات که جزایر سه گانه ایرانی را خاک سرزمینی خود، و ایران را اشغال گر آن نامیده را پاسخ دهند.

استقبال روز گذشته مردم جزیره ابو موسی از رئیس جمهور ایران اسلامی

این در حالی است که جزایر سه گانه، همواره جزیی جدایی ناپذیر از سرزمین ایران بوده و مقامات ایرانی از گذشته تاکنون همواره اعلام کرده اند که درباره تمامیت سرزمینی کشورمان به مذاکره و مصالحه نخواهند پرداخت.

خطاب کردن سفر احمدی نژاد با واژه های نظیر تجاوزی وقیحانه و اشغال خطای نا بخشودنی دستگاه سیاست خارجی امارات است که می بایست با پاسخی مهم و قاطع از سوی دستگاه دیپلماسی کشورمان پاسخ داده شود.