به گزارش افکارنیوز،

کرملین اعلام کرده که روسیه نیاز دارد تا جزئیات بیشتری را درباره پیشنهاد «دونالد ترامپ » برای شرکت در اجلاس گروه هفت بررسی کند.

اخبار بین الملل-این موضع گیری را «دیمیتری پسکوف»، سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه اعلام و در عین حال تاکید کرده است که « پوتین » از گفتگو در ارتباط با پیشنهاد ترامپ استقبال می‌کند.

پسکوف افزوده است که مسکو هنوز جزئیاتی از پیشنهاد شرکت در اجلاس گروه هفت را دریافت نکرده و مشخص نیست که آیا چنین پیشنهادی رسمی است یا خیر؟

به گفته سخنگوی ریاست جمهوری روسیه، این کشور نیاز دارد تا پیش از پاسخ به دعوت در اجلاس گروه هفت، از برنامه کاری و قالب رسمی آتی این نشست اطلاع کسب کند.

روسیه پیشتر تا سال ۲۰۱۴ عضو گروه هشت کشور صنعتی بود اما پس از الحاق کریمه در آن سال از سوی دیگر کشورهای غربی کنار گذاشته شد.

این اظهارات سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه پس از آن اعلام شده که ترامپ اعلام کرد که گروه هفت دیگر گروهی منسوخ به شمار می رود. ترامپ گفته بود: «احساس می کنم که گروه هفت دیگر قادر نیست تا وقایع جهان را به شکل صحیح نمایندگی کند. خواهان پیوستن روسیه، هندوستان، کره جنوبی و استرالیا به این گروه هستیم.»

گروه هفت متشکل از کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا و آمریکا است.