به گزارش افکارنیوز،

حضور نظامیان استرالیایی در عراق با مأموریتی که آموزش به نیروهای محلی جهت مبارزه با داعش خوانده شده بود، به اتمام رسید.

اخبار بین المللبه نوشته روزنامه «دیلی میل»، «لیندا رینولدز» وزیر دفاع استرالیا روز جمعه گفت: «مأموریت نظامی استرالیا در عراق به طور موفقیت آمیز خاتمه یافت و سربازان به‌زودی به خانه برمی‌گردند».

او حضور استرالیا در عراق را در کمک به شکست داعش و افزایش ظرفیت ارتش عراق در مبارزه با گروه‌های تروریستی، مفید و کاربردی توصیف کرد.

مأموریت تعلیم نیروهای عراقی از سوی نظامیان استرالیایی از سال ۲۰۱۵ آغاز شده بود اما از اوایل سال جاری میلادی به دلیل شیوع ویروس کرونا رفته‌رفته ابعاد کوچک‌تری پیدا کرد.

در حال حاضر هیچ نظامی استرالیایی در پایگاه نظامی «التاجی» در نزدیکی بغداد باقی نمانده است و مأموریت آن‌ها به‌طور کامل خاتمه یافته است.

رینولدز همچنین گفت: «استرالیا به فراهم کردن پشتیبانی برای سرویس ضدتروریسم عراق، قابلیت‌های هوایی ائتلاف و حضور در مرکز فرماندهی ائتلاف مستقر در این کشور ادامه خواهد داد».

«تحسین الخفاجی» سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک عراق روز دوشنبه هرگونه درخواست سه کشور فرانسه، آلمان و استرالیا برای خروج از عراق را تکذیب کرده بود.

پارلمان عراق اخیرا در پی جنایت آمریکا در به شهادت رساندن سردار «قاسم سلیمانی» و «ابومهدی المهندس» نایب رئیس سازمان الحشد الشعبی عراق در بغداد، به طرح اخراج نیروهای خارجی از عراق رأی مثبت داده است.