به گزارش افکارنیوز،

مسئولان دانشگاه فنی ویچیتا در آمریکا تصمیم گرفتند نام ایوانکا ترامپ، دختر رئیس‌جمهور آمریکا را از فهرست سخنرانان مراسم جشن فارغ التحصیلی دانشجویان خود حذف کنند.

 

اخبار بین الملل-قرار بود ایوانکا ترامپ به صورت مجازی میهمان افتخاری این مراسم باشد و برای حضار سخنرانی کند.

این تصمیم با واکنش شدید دونالد ترامپ مواجه شد. ترامپ زمان این تصمیم را با توجه به اعتراض‌های مربوط به قتل جورج فلوید و درخواست‌های مردمی برای عدالت اجتماعی، تصمیمی بسیار بد توصیف کرده است.

در پی قتل فجیع جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی، در پنچم خرداد در شهر مینه‌سوتا در ایالت مینیاپولیس به دست پلیس این کشور، اعتراضات گسترده‌ای در این ایالت آغاز شد و به سرعت به دیگر ایالت‌های دیگر این کشور نیز سرایت کرد.

بر اساس نتایج تازه‌ترین نظرسنجی در بحبوحه ناآرامی‌های گسترده و بلاتکلیفی اقتصادی، میزان محبوبیت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، در ماه گذشته ۶ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین میزان در طول یک سال رسید.

نتایج تازه‌ترین نظرسنجی که این هفته از سوی هیل و هریس ایکس انجام شده است نشان می‌دهد که تنها ۴۴ درصد از رای دهندگان از عملکرد ترامپ راضی اند و ۵۶ درصد از عملکرد وی ناراضی بوده اند.

بر اساس این نظرسنجی، این نخستین بار است که میزان محبوبیت ترامپ از ماه مارس به زیر ۵۰ درصد رسیده است و این کمترین میزان محبوبیت در یک نظرسنجی در طول یک سال است.

آخرین بار که میزان محبوبیت ترامپ به ۴۴ درصد کاهش یافته بود ماه مه سال ۲۰۱۹ بود و این در حالی بود که پایین‌ترین میزان محبوبیت در نظرسنجی هیل و هریس نیز دو ماه قبل بود که ۴۳ درصد بود.

اعتراضات علیه وحشیگری پلیس در بحبوحه همه‌گیری چند ماهه کرونا صورت گرفته است که منجر به مرگ بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آمریکا و خسارات گسترده اقتصادی شده است.