به گزارش افکارنیوز،

صاحب مغازه‌ای که جورج فلوید، شهروند آمریکایی در کنار آن جان سپرد، از جزئیات تازه‌ای از چگونگی مرگ جورج فلوید، شهروند سیاهپوست آمریکایی که به دست پلیس آمریکا کشته شد، پرده برداشت.

اخبار بین الملل-«محمود ابومیاله» صاحب مغازه‌ای که در کنار مغازه او، جورج فلوید کشته شد، در مصاحبه با الجزائر گفته جورج فلوید، در آن روز به همراه دوستش وارد فروشگاه زنجیره‌ای «Cub Foods» شد و یک اسکناس بیست دلاری به فروشنده پرداخت کرد؛ اما کارمند فروشگاه گفت این اسکناس تقلبی است و پس از آن با پلیس تماس گرفت.

وی در ادامه افزود: پلیس بلافاصله به مکان حادثه آمد و جورج فلوید را در خارج از فروشگاه بازداشت کرد. پس از آن یکی از عناصر پلیس زانوی خود را به روی گردن جورج فلوید به مدت ۸ دقیقه گذاشت که در نهایت او در همانجا جان سپرد.

این مغازه دار در ادامه افزود فلوید یک مشتری عادی بود که هفته‌ای دوبار مایحتاج خود را از مغازه او خریداری می‌کرد. او گفت: ما هیچ روزی از رفتار او شکایتی نداشتیم؛ همچنانکه بار‌ها ما از افراد پول تقلبی دریافت کرده ایم؛ اما هیچ باری با پلیس تماس نگرفته ایم و اقدام این کارمند فروشگاه خودسرانه بوده است.

او همچنین در خصوص آخرین لحظات زندگی جورج فلوید گفت: فلوید تلاش داشت تا آنچه را که اتفاق افتاده، برای پلیس شرح دهد و آخرین کلماتی که بر زبان آورد، نام مادرش بود.

او همچنین اعلام کرد فلوید بر خلاف آنچه که در برخی روایت‌های خبری دیگر آمده، مبنی بر اینکه او پس از انتقال به بیمارستان فوت کرد، در همان مکان، جان خود را از دست داد.

گفتنی است در پی قتل جورج فلوید که بر اثر رفتار خشونت بار پلیس در شهر مینیاپولیس آمریکا در ایالت مینه سوتا به وقوع پیوست، ایالت‌های مختلف آمریکا صحنه تظاهرات و اعتراضات شد.