به گزارش افکارنیوز،

ائتلاف فتح به ریاست هادی العامری در بیانیه‌ای علت استعفای وی از نمایندگی پارلمان عراق را اعلام کرد.

اخبار بین الملل-در این بیانیه آمده است: وی به علت مشغول بودن در بسیاری مسائل سیاسی، از مقام نمایندگی پارلمان عراق استعفا داد.

ائتلاف فتح افزود: هادی العامری با توجه به الزامات مرحله کنونی و ضروریات شرایط فعلی تصمیم گرفت استعفای خود را به ریاست پارلمان تقدیم کند.

بر اساس این بیانیه، «عبدالکریم الانصاری» نامزد جانشینی عامری در فراکسیون فتح پارلمان عراق عنوان شده است تا به عنوان بخشی از سیستم نظارتی باشد که پارلمان بتواند وظیفه نظارتی خود را تمامی اعضای خود ادامه دهد.

این ائتلاف افزود: العامری از ابتدای جلسات قانونگذاری کنونی به مشارکت در جلسات مهم پایبند بود و تصمیم استعفای وی مشغولیت‌های سیاسی بود که مانع حضور در جلسات پارلمان می‌شد.

در پایان این بیانیه آمده است: العامری هرگز ریاست الحشد الشعبی یا هر مقام اجرایی دیگری را بر عهده نخواهد گرفت و او به نقش خود در ریاست ائتلاف فتح ادامه می‌دهد. آنچه درباره وی شایع شده است کاملا بی اساس است.

ائتلاف فتح تمامی افراد را به دقت، هشیاری و اعتماد به منابع رسمی در نشر اخبار و عدم دروغ پراکنی فراخواند.

منابع پارلمانی دیروز (شنبه) اعلام کردند رئیس ائتلاف فتح و دبیرکل سازمان بدر درخواست استعفای رسمی خود را از عضویت پارلمان عراق ارائه داده است.

در همین راستا برخی منابع علت این استعفا را آمادگی برای پذیرش ریاست الحشدالشعبی عراق پس از فالح الفیاض عنوان کردند؛ مسئله‌ای که پیش از این نیز درباره دیدار هادی العامری با نماینده مرجعیت عراق مطرح شده و از سوی مرجعیت تکذیب شده بود.