به گزارش افکارنیوز،

منابع فلسطینی هشدار دادند که اگر رژیم صهیونیستی طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری و دره اردن را پیش ببرد، اردن در مورد توافقنامه صلح با این رژیم بازنگری می‌کند.

اخبار بین الملل-اردن در مورد لغو توافقنامه صلح با اسرائیل تصمیم‌گیری خواهد کرد و همچنین سفیر خود در تل آویو را به امان فرا می‌خواند. این کشور همچنین به فلسطینی‌ها کمک می‌کند تا در عرصه بین‌المللی علیه اسرائیل تلاش‌هایی را انجام دهند.

به گفته منابع آگاه، اردن تا زمان اعلام رسمی الحاق کرانه باختری به سرزمینهای اشغالی فلسطین تمایل به برداشتن گام‌های قاطع در این راستا را ندارد.

همچنین این منابع فاش کردند: دفتر شاه اردن به فلسطینی‌ها گفته که «عبدالله دوم» شاه این کشور در فرایند الحاق سکوت نخواهد کرد.

روابط دیپلماتیک بین اردن و رژیم صهیونیستی عموما با عنوان «یک توافق سرد» از آن یاد می‌شود که در سال‌های اخیر روابط وخیم‌تر نیز شده است. از نشانه‌های سردی روابط بین امان و تل آویو می‌توان به پایان دادن توافقنامه اجاره اراضی در خاک اردن به کشاورزان اسرائیلی اشاره کرد.

حتی امان در برهه کوتاهی سفیر خود در تل آویو را در اعتراض به دستگیری دو شهروند اردنی، فراخواند.

«ایمن صفدی» وزیر خارجه اردن پنجشنبه گذشته در نشست بین‌المللی با موضوع گروه تروریستی «داعش»، هشدار داد که الحاق کرانه باختری و دره اردن به سرزمینهای اشغالی منجر به درگیری، هرج و مرج و ناامیدی در منطقه می‌شود.

مقامات اردنی از جمله وزیر خارجه و نخست‌وزیر این کشور به رژیم صهیونیستی در مورد بازنگری در معاهده‌ها و توافقنامه‌ها هشدار داده‌اند. «عمر الرزاز» نخست‌وزیر اردن در گفت و گو با خبرگزاری رسمی این کشور در اواخر ماه مه، اقدامات رژیم صهیونیستی برای الحاق اراضی فلسطینی‌ها را غیر قابل قبول خواند و نسبت به بازنگری روابط با اسرائیل هشدار داد.

پیش از آن نیز شاه اردن در مصاحبه با نشریه آلمانی «اشپیگل» گفته بود که اگر اسرائیل واقعا کرانه باختری را در ماه ژوئیه الحاق کند، منجر به یک درگیری بزرگ با اردن می‌شود.