به گزارش افکارنیوز،

وزارت بهداشت افغانستان اعلام کرد در یک شبانه‌روز گذشته ۳۰ بیمار کووید – ۱۹ در این کشور جان باخته‌اند که بیشترین رقم مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به ویروس کرونا از زمان شیوع این ویروس در افغانستان است.

اخبار بین الملل-طبق اعلام وزارت بهداشت افغانستان ، در ۲۴ ساعت گذشته ۷۹۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است. به این ترتیب، شمار بیماران کووید – ۱۹ در افغانستان به ۲۰ هزار و ۳۴۲ تن رسیده است.

این وزارت روز یک‌شنبه، هجدهم جوزا، با انتشار آما روزانه ابتلا به ویروس کرونا اعلام کرد که در یک شبانه‌روز گذشته یک هزار و ۴۲۷ نمونه مشکوک به کرونا از ۱۹ ولایت را بررسی کرده است.

از این میان، ۳۱۳ نفر در کابل، ۱۲۸ نفر در خوست، ۹۴ نفر در هرات، ۷۹ نفر در قندهار، ۴۹ نفر در نیمروز، ۱۸ نفر در ننگرهار، ۱۷ نفر در فراه، ۱۴ نفر در سمنگان، ۱۲ نفر در زابل، ۱۱ نفر در پروان، نه نفر در جوزجان، هشت نفر در نورستان، هشت نفر در پنجشیر، هفت نفر در کنر، هفت نفر در بلخ، شش نفر در بدخشان، شش نفر در هلمند، چهار نفر در غور و یک نفر در لوگر ابتلا‌شان به ویروس کرونا ثبت شده است.

همچنین در ۲۴ ساعت گذشته، ۲۳ نفر در کابل، دو نفر در هرات، دو نفر در خوست، یک نفر در بلخ، یک نفر در فاریاب و یک نفر دیگر در هلمند بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان باخته‌اند. شمار قربانیان ویروس کرونا در افغانستان به ۳۵۷ تن رسیده است.

براساس گزارش وزارت بهداشت افغانستان، در یک شبانه‌روز گذشته ۴۵ بیمار کووید – ۱۹ در این کشور بهبود یافته‌اند. شمار بهبودیافتگان به یک هزار و ۸۷۵ تن رسیده است.