به گزارش خبرگزاری فرانسه، پایگاه اینترنتی "ویکیلیکس " روز یکشنبه اعلام کرد که تحت یک حمله سایبری قرار گرفته است اما تاکید کرد که این حمله انتشار اسناد طبقهبندی شده آمریکا توسط این سایت را متوقف نخواهد کرد.
تنها چند ساعت قبل از انتشار گسترده‌ اسناد محرمانه دیگر توسط ویکی‌لیکس، این پایگاه خبری در بیانیه‌ای نوشت: ما هم اکنون تحت یک حمله رایانه‌ای وسیعی هستیم اما روزنامه‌های " ال‌پایس "(اسپانیا)، " لوموند "(فرانسه)، " اشپیگل "(آلمان)، " گاردین "(انگلیس) و " نیویورک‌تایمز "(آمریکا) امشب اطلاعات زیادی را درباره سفارت آمریکا چاپ خواهند کرد حتی اگر ویکی‌لیکس از بین برود.

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که رد پای آمریکا در پشت پرده انتشار اسناد به‌اصطلاح محرمانه " ویکی‌لیکس " کاملا مشهود است و انتشار این اسناد توطئه‌ای جدید برای تحقق اهداف سلطه‌جویانه واشنگتن است.

اوایل هفته جاری ویکی لیکس اعلام کرد که قصد دارد اسناد جدیدی را منتشر کند که معادل هفت برابر حدود ۴۰۰ هزار سندی است که در اکتبر سال جاری میلادی از پنتاگون " وزارت دفاع آمریکا " و در ارتباط با جنگ عراق منتشر شده است.

این در حالیست که طبق تأکید سخنگوی وزارت امورخارجه آمریکا، انتشار این اسناد سری میتواند به روابط آمریکا با کشورهای متحدش آسیب وارد کند.