به گزارش افکارنیوز،

محور اماراتی- سعودی- مصری به دنبال آن است که اسم «عبیر موسی» رئیس کنونی حزب زین العابدین بن علی دیکتاتور سابق تونس را مطرح کرده و وی را به عنوان یک شخصیت مهم سیاسی در تونس جلوه دهد.

اخبار بین الملل-رسانه های این کشورها به صورت بسیار مبالغه آمیزی تلاش دارند شخصیت عبیر موسی را با توصیفاتی مانند «زن آهنین» و «زنی با قدرت هزار مرد» به عنوان یک شخصیت سیاسی مهم جلوه دهند.

عبیر موسی یک شخصیت جنجال برانگیز داشته و همواره به دنبال ایجاد تنش در پارلمان است. ضاحی خلفان معاون رئیس پلیس دبی نیز در تمجید از اقدامات وی یک پست توئیتری منتشر کرد.

عبیر موسی عموما علیه جنبش النهضه در تونس سخن می گوید و این مواضع خصمانه با استقبال محور اماراتی - سعودی رو به رو شده است. امارات تلاش دارد تا عبیر موسی را به عنوان شخصیت سیاسی اول تونس در صورت عملی شدن نقشه ابوظبی برای کودتا در این کشور جا بزند.

وی در میان کاربران عرب به عنوان اهرم بن زاید و بن سلمان برای ناکام گذاشتن تجربه تحقق دموکراسی در تونس شناخته می شود.

از سوی دیگر انتشار فایل های ویدئویی از تحولات کنونی لیبی بیانگر مداخله مستقیم امارات در این درگیری ها است. نظامیان اماراتی در این فایل های ویدئویی اهدافی را در لیبی منهدم می کنند.

بر اساس این گزارش، یک افسر اماراتی از عناصر وابسته به خلیفه حفتر فرمانده ارتش ملی لیبی می خواهد اهداف مربوط به نیروهای دولت وفاق ملی را منهدم کنند.

به تازگی نیز اخباری از حمله جنگنده های اماراتی علیه یکی از بیمارستان های میدانی در جنوب مصراته منتشر شده است. محور سعودی- اماراتی در حال حاضر از ارتش ملی لیبی به فرماندهی خلیفه حفتر حمایت می کند.