به گزارش افکارنیوز،

یک رسانه صهیونیستی از شروط جدید آمریکا برای حمایت از طرح الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری خبر داد.

اخبار بین الملل-واشنگتن تمایل چندانی به پشتیبانی از طرح بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص الحاق کرانه باختری ندارد و علاوه بر این خواهان حضور بنی گانتس، وزیر جنگ این رژیم و نخست وزیر کابینه ائتلافی در طرح‌های مربوطه است.

بنا به گزارش تایمز آو اسرائیل، آمریکا خواهان اتحاد سران کابینه ائتلافی رژیم صهیونیستی در خصوص طرح الحاق کرانه باختری است و اعلام کرده تا زمانی که گانتس و گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی از آن حمایت نکنند، آمریکا آن را تائید نخواهد کرد.

بنابر اعلام کانال ۱۲ رژیم صهیونیستی نتانیاهو، گانتس، اشکنازی و یاریو لوین، رئیس پارلمان رژیم صهیونیستی بامداد یکشنبه با دیوید فریدمن، سفیر آمریکا در سزمین‌های اشغالی دیدار کرده اند. در این دیدار فریدمن آن‌ها را در جریان درخواست واشنگتن در خصوص الحاق کرانه باختری قرار داده است.

پیشتر رادیو رژیم صهیونیستی به نقل از یک منبع در قدس اشغالی خبر داد واشنگتن به نخست وزیر رژیم صهیونیستی برای توقف طرح الحاق کرانه باختری دستور داده است.

طبق طرحی که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن اعلام کرده است ۳۰ درصد از اراضی کرانه باختری و غور اردن به اراضی اشغالی ملحق می‌شوند. بر این اساس کرانه باختری، مرزی با رود اردن و بحر المیت نخواهد داشت. تنها راه ارتباطی کرانه باختری با دنیای بیرون دو پلی است که آن را به اردن متصل می‌کند و از مناطق اشغالی خواهد گذشت. همچنین ساکنان فلسطینی کرانه باختری دسترسی به فرودگاه بن گورین تل آویو را نخواهند داشت و تنها راه ارتباطی آن‌ها با جهان خارج، دو پلی است که از روی اراضی اشغالی، کرانه باختری را به اردن متصل می‌کند.