به گزارش افکارنیوز،

«نعیم العبودی» نماینده فراکسیون پارلمانی «صادقون» بار دیگر بر لزوم اخراج نظامیان تروریست آمریکایی از خاک عراق تأکید کرد.

اخبار بین الملل-العبودی به پایگاه خبری المعلومه گفت که اخراج نظامیان خارجی باید در صدر اولویت مذاکره‌کنندگان عراقی با آمریکا باشد.

وی با تأکید بر اینکه یکی از مهمترین اولویتهای این مذاکرات، حفظ حاکمیت عراق است، خاطر نشان کرد: «باید در ذهن مذاکره‌کننده عراقی این باشد که نباید هیچ سرباز خارجی در پایگاههای خارجی [موجود در عراق] حضور داشته باشد».

این نماینده عراقی تصریح کرد، ملت عراق در تظاهراتهای گذشته مخالفت خود را با حضور خارجی در کشور اعلام کرد و صدای این ملت، رسا بود.

العبودی در پایان خاطر نشان کرد، موضع پارلمان روشن بوده و منفعت ملت عراق باید در مذاکره با آمریکا لحاظ شود و اجازه داده نشود که از هیچ چیزی، علیه منافع ملی استفاده شود.

در همین ارتباط،  «مقتدی الصدر» رهبر جریان «صدر» عراق، گفت که«آمریکا روش خصمانه‌اش با مردم خود و مردم جهان را تغییر دهد و نیروهای اشغالگر خود را از تمام کشورها و در رأس آنها عراق خارج کند».

قرار است  مذاکرات بین عراق و آمریکا برای آینده حضور نظامیان تروریست این کشور در عراق، ۲۱ خرداد ماه جاری برگزار شود. «بدر الزیادی» عضو کمیته امنیت و دفاع پارلمان عراق تأکید کرد که توافق راهبردی عراق با آمریکا به سمت «خروج نیروهای رزمی» پیش خواهد رفت.

منظور از توافق راهبردی، توافق سال ۲۰۰۹ عراق و آمریکاست که منجر به همکاری‌های امنیتی دو کشور و خروج نیروهای آمریکایی از عراق شد.

بدر الزیادی همچنین گفت که اولویت حفظ حاکمیت عراق است و همچنین اینکه تصمیمات نیروهای ائتلاف باید با اطلاع دولت عراق باشد، پیشتر نیروهای ائتلاف طرح‌ریزی می‌کردند و طرح را اجرا می‌کردند و پس از آن، مسئله را اعلام می‌کردند، اما امروز دیگر امور تغییر کرده؛ این عراق است که اکنون باید تصمیم‌گیرنده باشد.