به گزارش افکارنیوز،

«برنی سندرز» سناتور دموکرات ایالت ورمونت به انتقاد از شرایط کنونی بیکاری و تلاش مردم آمریکا برای دست‌یابی به مایحتاج روزانه خودشان پرداخت.

اخبار بین الملل - وی در پیامی در توئیتر نوشت: «ما امروز سیستمی داریم که میلیون‌ها نفر شغل خود را از دست داده و در تلاش برای فراهم کردن غذا هستند و توانایی پرداخت هزینه‌های آموزشی و درمانی را ندارد (این در حالی است که) میلیاردرها در دوران همه‌گیری (ویروس کرونا) 565 میلیارد دلار ثروتمندتر شدند. این سیستمی است که ما نمی‌توانیم بپذیریم.»

این سناتور آمریکایی پیشتر نیز در پیامی در توئیتر نوشته بود: «ده‌ها میلیون آمریکایی بیمه درمانی ندارند و حدود ۴۰ میلیون آمریکایی در فقر به سر می‌برند و ۵۰۰ هزار نفر نیز در خیابان‌ها می‌خوابند.»

آمار وب سایت worldometers نشان می‌دهد که از تعداد 2 میلیون و 26 هزار و 597 نفر مورد مبتلا به ویروس کرونا در آمریکا، تا کنون 113 هزار و 61 نفر جان خود را از دست داده‌اند. 

بحران شیوع کرونا در آمریکا سبب شده تا ده‌ها میلیون آمریکایی بیکار شده و برای دریافت بیمه کاری اقدام کنند. همچنین شیوع فقر در این کشور باعث شده تا هزاران نفر برای دریافت غذای رایگان به موسسات خیریه مراجعه کنند.