به گزارش افکارنیوز،

وزارت خارجه سوریه به اظهارات اخیر جیمز جفری، نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه واکنش نشان داد.

اخبار بین الملل- یک منبع در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: سخنان جفری، اعترافی آشکار از سوی دولت آمریکا در خصوص داشتن مسئولیت مستقیم این کشور در ارتباط با درد و رنج مردم سوریه است.

وزارت خارجه سوریه همچنین اعلام کرد: در صورتی که نوعی مشروعیت بین المللی واقعی، در کنار همبستگی میان کشور‌های عربی وجود می‌داشت، باید واشنگتن برای هدف قرار دادن سوری‌ها مورد بازخواست قرار می‌گرفت.

وزارت خارجه سوریه همچنین تصریح کرد: دفاع از اقتصاد ملی، شکست جدیدی را در تلاش‌های ناکام آمریکا برای مداخله در سوریه شکل خواهد داد.

این منبع در وزارت خارجه سوریه همچنین گفت: تحریم ها، چهره دیگری از جنگ اعلام شده علیه سوریه پس از آن هستند که پروژه خصمانه آمریکا به موفقیت نرسید.

وی در پایان اعلام کرد: سخنان جیمز جفری در خصوص اوضاع کنونی سوریه، تأیید می‌کند واشنگتن به منطقه با چشمان اسرائیل نگاه می‌کند و خواسته‌های آن، همان خواسته‌های قدیمی اسرائیل است که با هدف کنترل کل منطقه بار دیگرمطرح می‌شود.

این منبع همچنین گفت: این سیاست آمریکا به منزله نقض آشکار ساده‌ترین اصول حقوق بشر و حقوق بین الملل است که در برابر اصرار سوری‌ها به حاکمیت کشورشان و مستقل بودن گزینه‌های سیاسی و اقتصادی آنها، با شکست روبرو خواهد شد.

گفتنی است جیمز جفری نماینده ویژه آمریکا در امور سوریه پیشتر مدعی شده بود: فرآیند سیاسی در سوریه شاید به تغییر نظام منجر نشود.

«جیمز جفری» همچنین کاهش شدید ارزش لیره سوریه را نتیجه اقدامات آمریکا اعلام کرد و مدعی شد که دمشق دیگر نمی‌تواند در بانک‌های لبنانی پولشویی کند.