به گزارش افکارنیوز،

مصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق در سالگرد اشغال شهر موصل در استان نینوا به دست تروریست‌های داعش در سال ۲۰۱۴ و اعلام خلافت در آن، به این شهر سفر کرد.

اخبار بین الملل-دفتر نخست وزیری عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد: مصطفی الکاظمی در سالگرد اشغال شهر موصل به این شهر سفر کرد و پل «الحریه» را پس از بازسازی آن افتتاح و از موزه تمدن نیز دیدن کرد.

پل الحریه دومین پل راهبردی شهر موصل است که به دست تروریست‌های داعش تخریب شده بود. گفته شده پل‌های چهارم و پنجم رود دجله نیز موقتا بازگشایی شده‌اند و پل سوم در دست بازسازی است.

نخست وزیر عراق پس از ورود به شهر موصل با فرماندهان امنیتی و نظامی استان نینوا دیدار و تاکید کرد: آنچه در سال ۲۰۱۴ در این شهر رخ داد و حوادثی که به دنبال آن پیش آمد و یورش داعش به شمال و غرب عراق ناشی از فساد و سوء مدیریت بود.

وی با اشاره به چالش‌های بسیاری که وجود دارد و می‌توان از آن عبور کرد؛ از فرماندهان خواست از جان شهروندان حفاظت کنند و نگذارند حوادث سال ۲۰۱۴ تکرار شود.

الکاظمی افزود: آزادسازی موصل با همکاری و مشارکت تمامی مردم عراق صورت گرفته است. خون‌های بسیاری ریخته شد و با قهرمانی‌های نیرو‌های شجاعمان به پیروزی رسیدیم.

شهر موصل در استان نینوا در شمال غرب عراق است. منطقه‌ای که در سال ۲۰۱۴ و در مسجد نوری این شهر ابوبکر البغدادی، سرکرده معدوم گروه تروریستی داعش در آن اعلام خلافت کرد و سرانجام پس از چهار سال به دست نیرو‌های امنیتی و الحشدالشعبی عراق از چنگ تروریست‌ها آزاد شد.