به گزارش افکارنیوز،

فؤاد حسین، وزیر خارجه عراق امروز چهارشنبه با سفرای کشور‌های عربی که در بغداد حضور دارند، دیدار کرده و با آن‌ها در خصوص شماری از مسائل، از جمله تلاش‌های دولت برای آمادگی خود به منظور برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام به بحث و گفتگو نشست.

اخبار بین الملل-«احمد صحاف» سخنگوی وزارت خارجه چین در بیانیه‌ای اعلام کرد: وزیر خارجه با شماری از سفرای کشور‌های عربی در خصوص مسائل داخلی از جمله تلاش‌های دولت برای آمادگی خود به منظور برگزاری انتخابات زودهنگام، مقابله با همه گیری کرونا و پیامد‌های اقتصادی آن، در کنار مسائلی مانند پیگرد قرار دادن گروه تروریستی داعش و نیز بازسازی شهر‌های آزادشده به بحث و گفتگو نشست.

وی در ادامه افزود: وزیر خارجه عراق در خلال این دیدار، در خصوص مواضع کشورش در برابر چالش‌های منطقه، از جمله تجدید موضع ثابت عراق در حمایت از ملت مظلوم فلسطین، تأسیس دولتی مستقل به پایتختی قدس شریف، پشتیبانی از تلاش‌های صورت گرفته برای عبور از بحران کشور‌های عربی، تلاش برای نزدیک کردن دیدگاه‌ها میان کشور‌های دوست و نیز دعوت عراق برای اعتماد به راه‌های دیپلماتیک در به پایان رساندن بحران کشور‌های یمن، لیبی و سوریه سخن گفت.

گفتنی است روز شنبه، ۲۴۷ نماینده پارلمان عراق به وزرای باقیمانده از کابینه مصطفی الکاظمی رای اعتماد دادند و «فؤاد حسین» نیز به عنوان وزیر خارجه این کشور انتخاب شد. فؤاد حسین از احزاب کُرد عراق است.

در این جلسه پارلمان عراق، وزرای نفت، فرهنگ، تجارت، مهاجرت و کشاورزی نیز از کابینه مصطفی الکاظمی، نخست‌وزیر جدید عراق رأی اعتماد نمایندگان را کسب کردند و به این ترتیب کابینه الکاظمی تکمیل شد.