به گزارش افکارنیوز،

منابع مطلع از تقابل یک ناوچه و بالگردهای یونان با یک  فروند کشتی باری ترکیه که عازم لیبی بود خبر دادند.

 اخبار بین الملل- به نوشته وبگاه شبکه خبری «تی آر تی» این تقابل روز چهارشنبه در دریای مدیترانه رخ داد  و طی آن یک ناوچه یونانی سعی کرد کشتی باری ترکیه که عازم لیبی بود را متوقف کند. به گفته منابع خبری، بالگردهای نظامی یونان نیز برای متوقف کردن این کشتی ترکیه وارد عمل شدند.

برخی منابع  نیز گزارش کردند به دنبال اعلام وضعیت کشتی باری ترکیه به نیروی دریایی این کشور، ناوچه‌های ترکیه‌ای با دخالت در این ماجرا  به طرف یونانی اعلام کردند که  این کشتی باری تحت پشتیبانی قرار دارد. گفته می‌شود که این کشتی اینک در مسیر حرکت به لیبی است.

این در حالی  است که وزیر دفاع ترکیه نیز روز چهارشنبه با هشدار مجدد به یونان گفت که در صورت نبرد این کشور با نیروهای مسلح ترکیه، این یونان است که آسیب ‌می‌بیند. «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه در این زمینه گفت: «از لحاظ محاسباتی درست نیست که یونان وارد جنگ با ترکیه شود. ترکیه سخنان اخیر وزیر دفاع یونان را یک خطای لفظی تصور می‌کند.»

وزیر دفاع ترکیه افزود که یونان و دیگران در صورت نبرد با ترکیه به خود آسیب می‌رسانند.

«نیکوس پانایوتوپولوس» وزیر دفاع یونان روز جمعه گفته بود که کشورش برای مقابله نظامی با ترکیه جهت حفظ حق حاکمیت خود آمادگی دارد. وزیر دفاع یونان در مصاحبه‌ای گفت ارتش این کشور تحرکات فزاینده اخیر از سوی ترکیه را تحت نظر دارد.