به گزارش افکارنیوز به نقل از العالم، "عصام زرقی" از مسئولان وزارت امور مفقودان در لیبی گفت: محققان اکنون درحال انجام آزمایش دی ان ای ۳ پیکر ناشناس هستند و نتایج طی چهار تا شش هفته آینده اعلام می شود.

زرقی با اشاره به همکاری وزارت امور مفقودان لیبی با مسئولان لبنانی برای اطلاع از سرنوشت امام موسی صدر، خاطرنشان کرد: محققان معتقدند که این ۳ پیکر متعلق به امام موسی صدر و همراهان او است که در سفری به لیبی ناپدید شدند.

زرقی تأکید کرد: با اطلاعاتی که از شاهدان و مسئولان بازداشت شده رژیم سرنگون شده قذافی به دست آمد، پیکر ۳ نفر در مقبره ای در " تاجورا " اطراف پایتخت لیبی کشف شد.

مسئولان جدید لیبی پس از سرنگونی رژیم قذافی آمادگی خود را برای همکاری با لبنان برای آگاهی از سرنوشت امام موسی صدر و همراهانش که در سال ۱۹۷۸ در سفری به طرابلس ناپدید شدند، اعلام کردند.

با وجود ادعای رژیم سرنگون شده قذافی در آن زمان مبنی بر سفر امام موسی صدر از لیبی به ایتالیا، دادستانی کل ایتالیا در سال ۱۹۸۱ اعلام کرد که امام موسی صدر و همراهانش هیچگاه وارد این کشور نشده، و چند نفر با سوء استفاده از اوراق و مدارک آنها به ایتالیا سفر کرده اند.

" فتحی باجا " مسئول امور سیاسی شورای ملی انتقالی لیبی تأکید کرد، که این شورا آماده است کمیته ای مشترک را با طرف لبنانی برای تحقیق درباره سرنوشت امام موسی صدر تشکیل دهد.