به گزارش افکارنیوز به نقل از مهر، در هفته گذشته "باراک اوباما" اقدام به انتشار گزارشی از عملکرد اقتصادی خود کرد و بر همین اساس شب گذشته در سخنانی از "میت رامنی" نیز خواست گزارشی از عملکرد اقتصادی خود بویژه گزارش های مربوط به پرداخت مالیات را منتشر کند تا مردم آمریکا بداننند وی چگونه به این ثروت زیاد رسیده است.

رویترز با پرداختن به این موضوع می نویسد: کمیته انتخاباتی اوباما رامنی را تحت فشار قرار داده تا به هر ترتیب فرمانداز سابق ماساچوست را مجبور به انتشار گزارشی از عملکرد اقتصادی و همچنین دارائی های خود کند.

در همین رابطه برخی سایت های خبری و رسانه ها دیگر در آمریکا از رامنی خواسته اند تا وی نیز همانند اوباما اقدام به انتشار گزارشی از عملکرد اقتصادی خود و اینکه چه کسانی به وی برای رسیدن به مقام ریاست جمهوری می کنند نماید.برای مثال روز جمعه در خبری اعلام شد که مالیاتی که رامنی در سال ۲۰۱۱ می بایست پرداخت می کرد سه میلیون و ۲۰۰ هزار دلار بوده و بهتر است وی توضیحاتی را در این رابطه ارائه کند.

اما " آندریا سائول " سخنگوی رامنی در پاسخ به این درخواست ها گفت: اوباما قصد دارد با پرداختن به مسائل اقتصادی و موضوع مالیات های رامنی، مردم امریکا را از موضوعات روز دور کند.

اوباما در ماه فوریه اقدام به انتشار گزارشی از دارائیها و لیست کسانی که به وی کمک مالی ارائه می کنند نمود و البته انتشار این گزارش دردسرهایی نیز برای رئیس جمهور آمریکا داشت و با انتشار این گزارش مشخص شد که برخی از افراد که به عنوان حامی مالی در اطراف وی حضور دارند از افراد سابقه داری هستند که پرونده هایی علیه آنان در دادگاه های آمریکا و مکزیک در جریان است.

انتخابات ریاست جمهوری امریکا در ماه نوامبر برگزار می شود و هر چند رقابت رامنی با اوباما در این رقابت ها تقریبا قطعی به نظر می رسد اما هنوز " نیوت گینگریچ " و " ران پل " بطور رسمی از نامزدی خود صرف نظر نکرده اند و به همین علت این حزب باید روند مرسوم خود را برای انتخاب نامزد برگزیده طی کند.