به گزارش افکارنیوز،

مرکز فرماندهی عملیات مشترک عراق از کشف خودروی حامل چند موشک انداز کاتیوشا در منطقه «راشدیه» در شمال بغداد خبر داد.

اخبار بین الملل-این مرکز در بیانیه‌ای اعلام کرد: به دنبال دستور فوری تخصیص فعالیت اطلاعاتی برای پیگیری و رصد طرف‌هایی که به پایگاه‌های نظامی ویژه نیرو‌های امنیتی عراق حمله می‌کنند، نیرو‌های عراقی یک دستگاه خودروی کیا را که حامل چندین موشک انداز کاتیوشا بود نزدیک شرکت نفت در منطقه راشدیه در شمال بغداد کشف و ضبط کردند.

در این بیانیه آمده است: خودروی مذکور هنگام نزدیک شدن نیرو‌های امنیتی به سوی آنان دو موشک پرتاب کرده است که خوشبختانه در منطقه‌ای دور دست فرود آمد و خساراتی به دنبال نداشت.

مرکز فرماندهی عملیات مشترک عراق افزود: پس از رصد و سیطره بر این خودرو تمامی موشک‌هایی که در آن وجود داشت خنثی سازی شدند.

همچنین به گفته این مرکز اطلاعاتی مهمی در این عملیات به دست آمد که به شناخت کسانی که به این اقدام دست زده بودند منجر شد.

عملیات مشترک عراق در پایان اعلام کرد که پس از اتمام فعالیت اطلاعاتی در پیگیرد این افراد و دستگیری طرف‌های مرتبط جزئیات آن در را در اختیار مردم قرار می‌دهند و مجرمان را به دستگاه قضایی تحویل می‌دهند.

بنا بر علام رسانه‌ها، پایگاه نظامیان آمریکایی در التاجی عراق در روز‌های شنبه و یک‌شنبه دو مرتبه مورد حمله راکتی قرار گرفته است و منابع محلی از شنیده شدن صدای چندین انفجار در شامگاه یک‌شنبه و صدای دو انفجار در روز شنبه خبر دادند.

منابع خبری گفته‌اند که این حملات راکتی تلفاتی به همراه نداشته است.