به گزارش افکارنیوز،

علی الوائلی، کارشناس مسائل امنیتی عراق اعلام کرد که مناطق کمربند بغداد و به ویژه مناطق شمالی و غربی استان همچنان در معرض خطر تروریست‌ها قرار دارند.

اخبار بین الملل-وی گفت: مناطق شمالی و غرب پایتخت و اطراف آن محل حضور عناصر تروریستی بسیاری است که عموما حملات تروریستی به نیرو‌های امنیتی و غیرنظامیان از این مناطق صورت می‌گیرد.

این کارشناس تبدیل شدن این مناطق به محل حضور تروریست‌ها را به تغییر نیرو‌های امنیتی و برخی فرماندهان آنان مرتبط دانست هرچند این افراد غالبا می‌دانند مناطقی که به دور از چشمان نظاره گر آنان است چه در خود مخفی کرده است و همچنین از وجود افرادی که با این گروهک‌ها و عناصر همکاری می‌کنند و پناهگاه برای آنان فراهم می‌کنند با خبر هستند.

وی گفت: مناطق «طارمیه، مشاهده، راشدیه، تاجی و ابراهیم بن علی» جزء کمربند شمالی و غربی بغداد هستند و برای پایان دادن به حضور تروریست‌ها در آن‌ها نیازمند اجرای عملیات امنیتی ویژه هستیم.

این کارشناس مسائل امنیتی بر مشخص نبودن زمان و مکان انجام این عملیات برای فراهم نشدن فرصت فرار عناصر تروریستی و غافلگیر کننده بودن آن تاکید کرد.

در این راستا، مرکز فرماندهی عملیات مشترک عراق اعلام کرد در عملیات پیگرد حمله موشکی به منطقه التاجی، خودرویی که حامل چندین موشک‌انداز کاتیوشا در منطقه «راشدیه» واقع در شمال بغداد بود کشف و ضبط شد.

مرکز فرماندهی عملیات مشترک عراق افزود: پس از رصد و سیطره بر این خودرو تمامی موشک‌هایی که در آن وجود داشت خنثی سازی شدند.

همچنین به گفته این مرکز اطلاعاتی مهمی در این عملیات به دست آمد که به شناخت کسانی که به این اقدام دست زده بودند، منجر شد.