به گزارش افکارنیوز،

آناتولی ویکتوروف، سفیر روسیه در اراضی اشغالی از اعمال حاکمیت رژیم صهیونیستی بر بخش‌هایی از کرانه باختری به عنوان یک تحول خطرناک یاد کرد.

اخبار بین الملل-سفیر روسیه در تل‌آویو گفت الحاق بخشی از سرزمین‌ فلسطین چشم انداز دستیابی به راه حل دو کشور را از بین می‌برد و دور تازه‌ای از خشونت‌ها و ناآرامی‌ها را در پی خواهد داشت. ویکتوروف گفت: ما پیشتر نیز تصدیق کردیم که موضع اصولی ما حمایت از راه حل دو کشور بر مبنای اصول حقوقی بین‌المللی به رسمیت شناخته شده است. سفیر روسیه تاکید کرد ما بر لزوم یافتن سریعترین راهکار برگزاری مذاکرات دو جانبه تحت نظارت سازمان ملل با هدف حل تمامی مسائل و دستیابی به یک توافق جامع صلح مبتنی بر قطعنامه‌های سازمان ملل و ابتکار عمل صلح عربی تاکید داریم.

ویکتوروف همچنین اظهار داشت دیپلماسی روسی در هر ابعادی به دنبال کمک به حفظ امنیت جهانی و منطقه‌ای است. سفیر روسیه این اظهارات را در حضور گابی اشکنازی، وزیر خارجه رژیم صهیونیستی و روسای برخی هیئت‌های دیپلماتیک از دیگر کشور‌ها اعلام کرد.

طبق طرحی که دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا موسوم به معامله قرن اعلام کرده است ۳۰ درصد از اراضی کرانه باختری و غور اردن به اراضی اشغالی ملحق می‌شوند. بر این اساس کرانه باختری، مرزی با رود اردن و بحرالمیت نخواهد داشت. تنها راه ارتباطی کرانه باختری با دنیای بیرون دو پلی است که آن را به اردن متصل می‌کند و از مناطق اشغالی خواهد گذشت.

الحاق کرانه باختری به سرزمین‌های تحت اشغال رژیم صهیونیستی موج مخالفت و محکومیت را از سوی کشور‌های عربی و اتحادیه اروپا به دنبال داشته است.