به گزارش افکارنیوز،

«بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، در اجلاس کمیته یهودیان آمریکا، گفت که تل‌آویو بایستی طرح  موسوم به «معامله قرنِ» « دونالد ترامپ » رئیس جمهور آمریکا را با هماهنگی با برخی شرکا در منطقه اجرایی کند.

اخبار بین الملل- اجلاس یادشده، یکشنبه شب در حالی آغاز به کار کرد که به گفته منابع خبری «انور قرقاش» وزیر مشاور دولت امارات در امور خارجه و «محمد العیسی» وزیر دادگستری پیشین عربستان سعودی و رئیس فعلی نهاد موسوم به «اتحادیه جهان اسلام» (که مقر آن در مکه است) در آن شرکت کردند.

به گزارش شبکه صهیونیستی «کان»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با ادعای اینکه طرح معامله قرن دونالد ترامپ باعث ایجاد ثبات و آینده‌ای بهتر در منطقه خواهد شد، گفت که او قصد دارد با تمام قدرت این طرح را پیش ببرد.

«معامله قرن» به طرح دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا گفته می‌شود که برای ایجاد سازش دولت فلسطین و رژیم اشغالگر قدس تدوین شده و آن را طرح صلح می‌خوانند.

بنا بر این طرح، رژیم اسرائیل، در ازای دریافت امتیازهایی فراتر از تعهدات قبلی سازمان آزادی‌بخش فلسطین و قطعنامه‌های شورای امنیت و همچنین الحاق بخش‌هایی از مناطق اشغال‌شده به خاک خود، با تشکیل دولت مستقل فلسطینی موافقت می‌کند اما نه پایتختی قدس را می‌پذیرد نه بازگشت میلیون‌ها آواره را.

بنی گانتز در ادامه تأ‌کید کرد که این طرح باید با هماهنگی با شرکای منطقه‌ای تل‌آویو، اجماع صهیونیست‌ها و حمایت کامل آمریکا اجرایی شود.

اظهارات گانتز در حالی است که «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، امروز در ارتباط با طرح معامله قرن گفت«دولت ترامپ خواسته است که هرگونه الحاق در توافق با گانتز (وزیر جنگ) و اشکنازی (وزیر خارجه) صورت بگیرد»

 از سویی دیگر، گانتز با اشاره به لبنان و با «تروریستی» خواندن حزب الله، گفت که دولت لبنان مسئول هرگونه حمله احتمالی به تل‌آویو، چه از جانب حزب الله یا دیگر گروه‌ها، خواهد بود.

گانتز در پایان از تمام کشورهای جهان خواست که همچون آلمان حزب الله را یک سازمان تروریستی به حساب آورند.