به گزارش افکارنیوز،

وبگاه خبری روزنامه «ایلاف» به نقل از یک مقام اردنی، امروز (دوشنبه)، گزارش داد که «عبدالله دوم» شاه اردن حاضر به گفت‌و‌گوی تلفنی با « بنیامین نتانیاهو » نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی نشده است.

اخبار بین الملل- این مقام اردنی در این خصوص گفت که شاه این کشور حتی برای دیدار با «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی که خواستار دیدار با او شده بود، نیز زمانی تعیین نکرده است.

این مقام اردنی در ادامه گفت که این مسئله درست پس از بحرانی شدن روابط اردن و تل‌آویو بر سر طرح الحاق کرانه باختری اتفاق افتاده است.

این مقام اردنی همچنین گفت که اردن به مقامات تل‌آویو اطلاع داده که هیچ گونه الحاق یک‌جانبه یا ظالمانه را قبول نخواهد کرد و این اقدام، نقض حقوق بین‌الملل و اشغال کرانه باختری است.

مقام اردنی یادشده ادامه داد، اردن با همکاری عربستان سعودی، امارات و مصر در کنار تشکیلات خودگردان و با کمک اتحادیه اروپا در تلاش است تا با فشار بر آمریکا، از جاه‌طلبی‌های تل‌آویو جلوگیری کند.

رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت آمریکا، ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه‌های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.