به گزارش افکارنیوز،

ارتش کره شمالی در بیانیه‌ای اعلام کرد برای اعزام نظامیان خود به منطقه‌های مرزی عاری از تسلیحات این کشور با  کره جنوبی  و هرگونه تصمیم دولت این کشور درباره اقدامات خارجی آماده است.

اخبار بین الملل-رئیس ستاد مشترک ارتش کره شمالی  اعلام کرد: «نیروهای ارتش ما از نزدیک شرایط کنونی را با توجه به وخیم‌تر شدن روابط میان شمال و جنوب (کره جنوبی) زیر نظر دارند و خود را کاملا آماده کرده اند تا تضمین نظامی را برای هرگونه تصمیمی که توسط دولت و حزب برای اقدامات خارجی اتخاذ می‌شود، فراهم کنند.»

کره شمالی در روز‌های گذشته به همسایه جنوبی خود هشدار داده در صورت عدم جلوگیری از پخش بروشور علیه پیونگ‌یانگ در نقاط مرزی، دفتر ارتباطی خود با سئول در این کشور بسته خواهد شد.

این در حالی است که پیش از این خبرگزاری یونهاپ به نقل از یک منبع آگاه نوشت با افزایش تنش‌ها میان سئول و پیونگ‌یانگ، ارتش کره جنوبی نظارت خود را بر فعالیت‌های نظامی همسایه شمالی‌اش افزایش داده است.

پیش‌تر اما کیم یو جونگ، معاون اول دبیر کل کمیته مرکزی حزب حاکم و مشاور ارشد رهبر کره شمالی، ضمن انتقاد از هجمه گسترده به پیونگ‌یانگ از سوی سئول، کره جنوبی را به قطع کامل روابط دوجانبه تهدید کرد.

در همین حال ری‌سان‌گوان، وزیر خارجه کره شمالی در آستانه دومین سالگرد دیدار جنجالی کیم‌جونگ‌اون و دونالد ترامپ برای «خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی و پایان تنش‌ها بین پیونگ‌یانگ و واشنگتن»، با صدور بیانیه‌ای اعلام کرده بود دو سال دیپلماسی با آمریکا به «کابوسی وحشتناک» تبدیل شده و پیونگ‌یانگ توانمندی‌های هسته‌ای خود را با قدرت افزایش خواهد داد.