به گزارش فارس به نقل از پایگاه اینترنتی موسسه حقوق شهروندی کامن دریمز نوشت: سازمانهای امنیتی آمریکا بر اساس طرحی تحت عنوان "مراقبت و به اشتراک گذاری اطلاعات سایبری" (CISPA) قادر خواهند شد، هرآنچه که مردم این کشور در اینترنت میبینند و میشنوند را کنترل کنند.

CISPA این امکان را به دولت و شرکت‌های آمریکایی می‌دهد که با عبور از مراقبت‌های امنیت حریم خصوصی، تمام اطلاعات شخصی، ایمیل‌ها و هر نوع اطلاعات مورد نظر خود را از حساب کاربران بردارد. این قانون موجب می‌شود تا فرآیند جاسوسی از ایمیل‌ها و پیام‌های متنی شهروندان از سوی سازمان‌های مختلف آمریکایی تسهیل شود، و این سازمان‌ها این امکان را پیدا کنند که بخشی از پیام‌ها را حذف کرده و یا حتی دسترسی فرد به شبکه‌های اجتماعی را مسدود کنند.

نویسنده این مطلب در این پایگاه اینترنتی می‌نویسد، اگر این لایحه به تصویب برسد، مقامات آمریکایی برای آنکه بخواهند سابقه جست‌و‌جو و یا مطالب شما در ایمیل‌ها و شبکه‌های اجتماعی را بدزدند، دیگر با قوانین دست و پا گیر حفظ حریم شخصی افراد روبرو نخواهند بود. تنها کافی است آن‌ها احساس کنند که مطلبی یک تهدید سایبری به حساب می‌آید، و در آن زمان است که آن‌ها می‌توانند اطلاعات شما را برداشته و آن را با مراکز دیگر به اشتراک بگذارند.

گفتنی است که مطرح شدن این طرح از سوی دولت آمریکا، موجب بروز انتقادات و نگرانیهای گسترده در این کشور به دلیل نقض حریم شخصی شهروندان آمریکایی شده است.