به گزارش افکارنیوز،

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا قرار است روز سه شنبه دستور اجرایی اصلاحات در ساختار پلیس این کشور را امضا کند.

اخبار بین الملل- ترامپ در جمع خبرنگاران گفت: قصد داریم درباره آنچه در ماه گذشته شاهد آن بودیم صحبت کنیم و قرار است راه حل‌هایی ارائه دهیم.

قرار است رئیس جمهور آمریکا در این خصوص کنفرانسی خبری نیز برگزار کند. هنوز هیچ جزئیاتی در خصوص این دستور اجرایی ترامپ منتشر نشده است، اما انتظار می‌رود تغییراتی در ساختار پلیس آمریکا را در پی داشته باشد. دموکرات‌ها و جمهوری خواهان کنگره آمریکا به صورت جداگانه بر روی موضوع ایجاد اصلاحات در ساختار پلیس آمریکا همکاری می‌کنند.

شورای حقوق‌بشر سازمان ملل نیز روز چهارشنبه موضوع «نژادپرستی سیستمی در آمریکا و همچنین خشونت پلیس» این کشور را به طور فوری بررسی می‌کند. هفته گذشته ۵۴ کشور آفریقایی از شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در ژنو سوئیس خواستند تا به مسئله نژادپرستی پلیس آمریکا و رفتار‌های خشونت‌آمیز با سیاه‌پوستان این کشور ورود کند. سفیر بورکینافاسو در سازمان ملل خواست تا موضوع نقض آشکار حقوق بشر بر پایه عقاید نژادپرستانه و نیز سرکوب خشونت‌بار معترضان ضد نژادپرستی در آمریکا مورد رسیدگی قرار گیرد.

از سوی دیگر مقامات آمریکایی روز دوشنبه اعلام کردند اداره پلیس نیویورک، که بزرگ‌ترین نیروی پلیس در ایالات متحده است، واحد ماموران لباس شخصی خود را منحل خواهد کرد.

درخواست‌ها برای اجرای اصلاحات در نیروی پلیس آمریکا در پی اعتراضات ضد نژادپرستانه در سراسر این کشور گسترش یافته است. جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست آمریکایی بیست و پنجم ماه مه به دست یک مامور سفیدپوست پلیس شهر مینیاپولیس در ایالت مینه سوتا در حالی که برای زنده ماندن التماس می‌کرد، با فشار زانوی مامور پلیس نژادپرست، کشته شد.