به گزارش افکارنیوز،

«امیلی هابر» سفیر آلمان در واشنگتن روز گذشته (دوشنبه) در یک مراسمی به صورت مجازی برگزار شده بود، تصریح کرد که ایالات متحده به برلین اعلام کرده که قصد دارد، ۹ هزار و ۵۰۰ تن از نظامیان خود را در آلمان کاهش دهد.

اخبار بین الملل-اوایل روز گذشته (دوشنبه)، «دونالد ترامپ » رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد که با توجه بدهی چند میلیارد دلاری آلمان به ناتو، واشنگتن تعداد نظامیان خود در آلمان را به ۲۵ هزار نظامی کاهش می‌دهد.

هابر روز گذشته در یک مراسم مجازی به میزبانی شورای روابط خارجی آمریکا در خصوص این تصمیم واشنگتن گفت: «ما در جریان این گام قرار گرفته‌ایم. می‌دانیم که پنتاگون وظیفه دارد که بر روی جزئیات این گام کار کند».

طبق این گزارش، سفیر آلمان در واشنگتن تأکید کرد که حضور آمریکا در آلمان به منظور دفاع از آلمان یا دفاع از امنیت ترانس-آتلانتیک نیست بلکه برای محافظت از قدرت آمریکا در آفریقا و آسیا است و اینکه آلمان یک قطب اصلی برای مداخله در دیگر نقاط جهان محسوب می‌شود.

وی در ادامه تأکید کرد که ایالات متحده آمریکا همچنان مهم‌ترین همپیمان آلمان در خارج از اتحادیه اروپا محسوب می‌شود و توضیح داد: «ایالات متحده همچنان شریک برتر آلمان در خارج از اتحادیه اروپا باقی می‌ماند و تردیدی وجود ندارد که هیچ‌‌یک از ما خواستار توقف این مسئله‌ نیستیم....همکاری ما در زمینه موضوعات نظامی و امنیتی همیشه بسیار نزدیک بوده و باقی خواهد ماند».

ترامپ در حین سخنرانی خود مخالفت خود را با واردات نفت روسیه به آلمان اعلام کرد و از وضعیت روابط تجاری دوجانبه آمریکا و آلمان ابراز نارضایتی کرد.

در حال حاضر، ۳۴ هزار و ۵۰۰ نظامی آمریکایی به همراه ۱۷ هزار غیرنظامی آمریکایی در آلمان مستقر هستند و ۱۲ هزار شهروند آلمانی نیز در پایگاههای نظامی آمریکا در آلمان کار می‌کنند.