به گزارش افکارنیوز،

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا کتاب جدید جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید را حاوی اطلاعات کذب دانست و بولتون را خائن توصیف کرد.

اخبار بین الملل پمپئو در یک پیام که در حساب کاربری توئیتر خود منتشر کرد، نوشت: «من کتاب را نخوانده ام، اما از گزیده‌های منتشر شده دیده ام، جان بولتون در حال اشاعه یک مشت دروغ، نیمه حقایق چرخانده شده و کاملا کذب است.»

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین در توئیتی دیگر بولتون را «خائنی» توصیف کرد که به آمریکا صدمه می‌زند.

او در این توئیت نوشت: «این غم انگیز و خطرناک است که نقش عمومی پایانی جان بولتون نقش یک خائن است که با نقض اعتماد مقدس خود در ارتباط با مردم، به آمریکا آسیب می‌رساند.»

روز چهارشنبه، بسیاری از رسانه‌های آمریکایی گزیده‌هایی از کتاب «اتاقی که در آن رخ داد: یک خاطره از کاخ سفید» را منتشر کردند. بولتون در کتاب خود دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را به سوء استفاده از اختیارات خود و موارد متعدد دیگری از جمله درخواست از چینی‌ها برای کمک به پیروزی در انتخابات ۲۰۲۰ متهم کرده است. بولتون همچنین ادعا می‌کند که ترامپ توسط رهبران خارجی چین، روسیه، ترکیه و کره شمالی بازیچه و به راحتی تحت تأثیر قرار گرفته است.

رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه در کنفرانسی خبری با حضور خبرنگاران در کاخ سفید اعلام کرد جان بولتون در صورتی که کتاب خود را منتشر کند قانون را نقض کرده است و هرگونه گفت‌وگو با او (ترامپ) محرمانه است. کاخ سفید همچنین با ارائه شکایتی از بولتون، خواستار جلوگیری از انتشار کتاب او شده است. کاخ سفید دلیل شکایت خود را درج اطلاعات محرمانه در کتاب و به خطر افتادن امنیت ملی آمریکا عنوان کرده است.

ویلیام بار، دادستان کل آمریکا هم اعلام کرد بولتون روند لازم برای انتشار کتاب خود را تکمیل نکرده است و وزارت دادگستری تلاش می‌کند او را قانع کند که اطلاعات محرمانه را از کتابش حذف کند.

قرار است کتاب بولتون بیست و سوم ماه ژوئن (۳ تیر) منتشر شود. سایمون اند شوستر، ناشر کتاب، اعلام کرده است: «این کتابی است که دونالد ترامپ نمی‌خواهد شما آن را بخوانید.»