به گزارش افکارنیوز،

 دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین ادعا‌های مطرح در کتاب جدید جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا در خصوص روسیه را رد کرد.

اخبار بین المللسخنگوی کرملین امروز جمعه اعلام کرد ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نمی‌تواند دونالد ترامپ، همتای آمریکایی را به عنوان را بازیچه قرار دهد، زیرا او همتای آمریکایی خود را سیاستمداری که به آسانی تحت تاثیر قرار می‌گیرد، نمی‌داند. پسکوف افزود: پوتین بار‌ها در مصاحبه‌های بی شمار نظر خود را درباره دونالد ترامپ اعلام کرده است.

اظهارات سخنگوی کاخ ریاست جمهوری روسیه در واکنش به ادعا‌های مطرح از سوی مشاور امنیت ملی سابق آمریکا اعلام شد. بولتون در کتاب جدید خود ترامپ را فردی توصیف کرده که به آسانی تحت تاثیر دیگر سیاستمداران خارجی قرار می‌گیرد.

کتاب جدید جان بولتون که بزودی با عنوان «اتاقی که در آن اتفاق افتاد» منتشر می‌شود، شامل اعترافات گسترده‌ای است که انتظار می‌رود دولت ترامپ را با چالشی جدی مواجه کند. دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی را سال گذشته و پس از ۱۸ ماه همکاری، از سمتش برکنار کرد.

حال وزارت دادگستری آمریکا تلاش دارد تا شکایتی قضایی را در جهت جلوگیری از انتشار کتاب جان بولتون به جریان اندازد. وزارت دادگستری آمریکا بولتون، مشاور سابق امنیت ملی را به مخالفت با پایبندی هایش از طریق افشای اطلاعات سری متهم کرده است.

این کتاب قرار است اواخر این ماه منتشر شود و به تازگی چکیده‌ای از آن در چند رسانه منتشر شده است.

دولت ترامپ چهارشنبه شب نیز در شکایت فوری به مقام‌های قضایی، خواهان توقف موقت انتشار و پخش کتاب شد. او در توئیتر مطالب کتاب را داستان‌های ساختگی و دروغین خواند.

بولتون در دوران تصدی مشاور امنیت ملی آمریکا اختلافات بسیاری با ترامپ بر سر موضوعات مختلف داشت. او در سال‌های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود.