به گزارش افکارنیوز،

در یکصد و پنجاهمین سالروز پایان برده‌داری در آمریکا، شهر‌های مختلف این کشور میزبان تجمعات خیابانی یا حرکت خودرو‌ها در خیابان بود و شرکت‌کنندگان در این تجمعات و حرکت‌ها خواستار عدالت نژادی بودند.

اخبار بین الملل-با وجود محدودیت‌های اجتماعی به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا، سازمان‌دهندگان این تجمعات و حرکت‌های اعتراضی گفتند، با توجه به مرگ جورج فلوید، شهروند سیاه‌پوست به دست یک افسر پلیس مینیاپولیس، سالروز پایان برده‌داری در آمریکا امسال از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

شهر‌های مختلف آمریک از شرق تا غرب و شمال تا جنوب و از نیویورک، واشنگتن، فیلادلفیا، آتلانتا، شیکاگو و لس‌آنجلس، چند هفته‌ای است که شاهد چنین راهپیمایی‌ها و حرکت‌های اعتراضی هستند.

معترضان آمریکایی در سالروز پایان برده‌داری به خیابان‌ها ریختند+ تصاویر

لوری کامبو یکی از اعضای شورای شهر نیویورک در جمع راهپیمایان در منطقه بروکلین این شهر گفت: «ما در آمریکا هرگز آزادی واقعی نداشته ایم و این تجمع به همین خاطر برگزار شده است تا به همه یادآوری کند که ما به معنای واقعی کلمه آزاد نیستیم و باید کار‌های زیادی در این رابطه انجام شود.»

معترضان آمریکایی در سالروز پایان برده‌داری به خیابان‌ها ریختند+ تصاویر

اریک آدامز یکی دیگر از مسئولان محلی بروکلین گفت: « نژادپرستی در تاروپود همه بخش‌های آمریکا عجین شده است. اگر ما ذهن مردم و همه بخش‌های دولت آمریکا را تغییر ندهیم، همه این کار‌ها بیهوده خواهد بود و دوباره شبیه جهنم این رویه تکرار خواهد شد.»