به گزارش افکارنیوز،

یک مسئول فلسطینی اعلام کرد که رام‌الله همزمان با دعوت از ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن، از سامح الشکری، وزیر خارجه مصر نیز برای دیدار با محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان دعوت کرده بود، اما سامح الشکری با آوردن بهانه‌هایی این دعوت را نپذیرفت.

اخبار بین الملل-​وی گفت: با توجه به اهمیت اردن و مصر در منطقه، هدف از این دعوت نخست فرستادن این پیام به رژیم صهیونیستی بود که با حضور این دو وزیر در دفتر محمود عباس هماهنگی فلسطینی -عربی مشترکی در سطحی عالی وجود دارد، اما متاسفانه مصر این دعوت را قبول نکرد.

این مقام فلسطینی که نخواست نامش فاش شود، ادامه داد: سامح شکری بهانه آورده و گفته پرونده فلسطین را دستگاه اطلاعات مصر و نه وزارت خارجه پیگیری می‌کند دیگر اینکه قاهره فعلا در حال پیگیری پرونده‌های بزرگی مانند اتیوپی و لیبی است و وضع در نوار غزه نیز متشنج است لذا نمی‌تواند در این دیدار حضور داشته باشد.

وی اعلام کرد: رام‌الله از اردن و مصر درخواست کرد دو نامه یکسان برای رژیم صهیونیستی و آمریکا بفرستند و اعلام کنند که اشغال اراضی کرانه باختری به توافق صلح امضا شده میان تل‌آویو و اردن و مصر ضربه می‌زند.

این مسئول فلسطین افزود: بر اساس اطلاعات ما دو کشور نامه مذکور را ارسال کرده‌اند و موضع مشترک میان تشکیلات خودگردان و مصر و اردن را به نمایش گذاشته‌اند.

دیدار وزیر خارجه اردن و محمود عباس هفته گذشته در رام الله برگزار شد و دو طرف درباره گام‌های هماهنگی مشترک قبل و بعد از اجرایی شدن طرح اشغال کرانه باختری رایزنی کردند. وزیر خارجه اردن همچنین نامه پادشاه اردن در محکومیت این طرح را به رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تحویل داد.