به گزارش افکارنیوز،

بار دیگر درگیری‌های خونین مزدوران متجاوز در جزیره سقطری از سر گرفته شده است.

اخبار بین الملل-در حالی که ابوظبی تلاش می‌کند بر شهر «حدیب» در یمن تسلط یابد و غرب این شهر را به طور کامل در اختیار گرفته و اداره امنیتی را در آن مستقر کرده است درگیری‌های مزدوران سعودی و اماراتی از سر گرفته شد. مزدوران وابسته به ریاض می‌گویند: چند ساعت قبل از آغاز عملیات نظامی که از سوی امارات حمایت می‌شود ارتش سعودی نیرو‌های خود را به طور کامل از این مناطق خارج کرده بود.

خبرنگار شبکه تلویزیونی المسیره در گزارشی گفت: ظاهرا کشور‌های متجاوز متعهد شده‌اند کشور یمن را در آتش درگیری‌های بلند مدت وارد کنند و هیچگاه در طول و عرض جغرافیای یمن، این کشور را از آتش درگیری‌ها خارج نکنند.

مزدوران سعودی همچنین در مناطقی که نتوانستند از نظر نظامی مسلط شوند با کشتار مردم و محاصره این مناطق به مردم آسیب می‌رسانند. این در حالی است که در مناطق و شهر‌هایی که اشغال کرده‌اند مافیای کشتار و چپاول مسلط است که بین مسئولان محلی درگیری‌های خونینی ایجاد می‌کنند که هیچ حد و حصری هم ندارد. سقطری بار دیگر به میدانی برای درگیری نیابتی کشور‌های متجاوز به یمن تبدیل شده است. این در حالی است که چند روز پیش در استان «ابین» در جنوب این کشور درگیری به ثبت نرسیده است.

مزدوران سعودی و اماراتی در جزیره سقطری به شدت با هم درگیر شده‌اند، اما تسلط نظامی بر یکدیگر ندارند. ابوظبی به نیرو‌های شورای انتقالی دستور داد برای تسلط امنیتی بر مرکز ناحیه حدیب که مرکز اداری استان است تلاش کنند تا هر گونه قدرتی را از مزدوران وابسته به رژیم سعودی در این شهر بگیرند.

اطلاعات اولیه حاکیست مزدوران شورای انتقالی حمله گسترده‌ای را به این شهر انجام داده‌اند. افسران اماراتی نیز از نظر میدانی بر این عملیات نظامی اشراف و نظارت دارند این عملیات نظامی با حملات توپخانه‌ای شدید به مناطق و محله‌هایی که مزدوران ریاض در آنجا مستقر هستند آغاز شد. با این عملیات نظامی شورای انتقالی توانست مدیریت امنیتی و برخی از مراکز دولتی را در غرب شهر به تصرف درآورد. مزدوران سعودی به این ادعا اکتفا کردند که آنچه اتفاق افتاده است با خروج نیرو‌های سعودی مهیا شده است، زیرا اگر عربستان سعودی نیرو‌های خود را که در طول مسیر شهر مستقر بودند از این مناطق خارج نمی‌کرد نیرو‌های وابسته به امارات هیچگاه نمی‌توانستند بر این مناطق تسلط یابند.

تحولات سقطری همزمان با تلاش‌های سعودی برای خالی کردن میدان و حوادث خونین بین مزدوران صورت می‌گیرد. عربستان سعودی همواره از این رفتار‌های فریبنده برای سرپوش گذاشتن بر توطئه‌هایی که ضد حاکمیت و تمامیت ارضی یمن طراحی می‌کند بهره می‌گیرد.