به گزارش افکارنیوز،

معترضان فرانسوی امروز بر روی ساختمان وزارت بهداشت این کشور رنگ قرمز به نشانه خون تمامی کسانی که قربانی بیماری کرونا شدند پاشیدند تا اعتراض خود را نسبت به سیاست‌های دولت در قبال این بیماری و شرایط ضعیف کاری برای کارکنان بخش بهداشت و درمان این کشور نشان دهند.

اخبار بین الملل-این معترضان همچنین بنری به شکل مدال که روی آن نوشته شده بود «مدال مبارزه» روی پله‌های ساختمان وزارت بهداشت فرانسه قرار دادند تا کاملا نشان دهند که آنچه آن‌ها می‌گویند توجه نکردن دولت به نگرانی‌های کارکنان مراقبت بهداشت است.

سخنگوی «اتک» گروه فعالی که از این اعتراضات پشتیبانی می‌کند، در این خصوص به رویترز گفت «سالهاست که کارکنان بهداشت و درمان به ما هشدار می‌دهند که منابع کافی برای پرداخت حقوق، تهیه و نگهداری تخت و تجهیزات بیمارستانی به شکلی که جوابگوی نیاز‌ها باشد، ندارند.»

این اعتراضات پس از آن صورت می‌گیرد که دولت امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، اعلام کرد تصمیم دارد برای قدردانی از کادر بهداشت این کشور که در دوران شیوع سخت کرونا تمامی بار را بر روی دوش خود کشیدند ۱۵۰۰ یورو (۱۶۷۶ دلار) به کارمندان مراقبت بهداشتی در بخش‌های دولتی اهدا کند.

با این حال، بسیاری از کارکنان بخش بهداشت بر این باور هستند که دولت باید اقدامات بیشتری را برای آن‌ها انجام می‌داد و تظاهرات کارکنان بهداشت در این هفته نیز که در پاریس برگزار شد به خشونت کشیده شد.

تاکنون ۱۵۹ هزار و ۴۵۲ نفر در فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که از میان آن‌ها ۲۹ هزار و ۶۱۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند. شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در جهان تا به این لحظه به هشت میلیون و ۷۸۶ هزار و ۵۹۲ نفر رسیده است که از میان آن‌ها ۴۶۳ هزار و ۱۵۶ نفر جان باخته‌اند.