به گزارش افکارنیوز،

گروهی از معترضان فرانسوی روز شنبه به نشانه اعتراض به قربانیان بیماری «کووید-19» در این کشور و وضعیت نامناسب کاری برای شاغلان بخش بهداشت فرانسه بر دیوارهای ساختمان وزارت بهداشت این کشور در «پاریس» پایتخت فرانسه «رنگ قرمز» پاشیدند.

اخبار بین الملل- به نوشته خبرگزاری «رویترز» «آرولی ترو» سخنگوی گروه «اتک» شکل دهنده این عتراض در این باره گفت: «سالهاست که کارکنان بخش بهداشت و درمان هشدار می‌دهند منابع مالی کافی برای پرداخت حقوق، فراهم آوردن تخت‌های کافی در بیمارستان و تجهیزات دیگر که  جوابگوی نیاز‌ها باشد، موجود نیست.»

معترضان  فرانسوی همچنین نشانی بزرگ که روی آن نوشته شده بود «مدال مبارزه» را به نشانه بی‌توجهی دولت به نگرانی‌های کارکنان بخش بهداشت این کشور روی پله‌های ساختمان وزارت بهداشت فرانسه قرار دادند.

فرانسه

در حالی‌که دولت « امانوئل ماکرون » رئیس‌جمهور فرانسه تصمیم  گرفته 1500 یورو به کارمندان بخش‌های بهداشت دولتی به پاس قدردانی از آن‌ها در مبارزه با بیماری کرونا اهدا کند با این وجود بسیاری بر این باورند که دولت باید اقدامات بیشتری برای آن‌ها انجام دهد. در روزهای گذشته نیز تظاهراتی از سوی شاغلان بخش بهداشت این کشور در پاریس انجام شد.

بنابر اعلام وزارت بهداشت فرانسه، تا روز شنبه 159452 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شده و از این جمع 29617 تن جان باخته‌اند.

ماکرون چندی قبل گفت که فرانسه پس از طی دوران اوج شیوع ویروس کرونا، وارد منطقه سبز شده است.  وی در ادامه سخنانش گفت که رستوران‌ها در مناطق مختلف پاریس بازگشایی خواهند شد و مرحله جدید،‌ مسیر را برای بازگشایی بیشتر در روند اقتصاد فرانسه فراهم خواهد کرد.