به گزارش افکارنیوز،

«جان راس» John Ross کارشناس مسائل سیاسی در سخنانی اظهار داشت در آمریکا به جان مردم توجهی نمی‌شود.

اخبار بین الملل-وی گفت: شما واقعاً می‌توانید این موضوع را در ارتباط با ­همه گیری کرونا مشاهده کنید. اوضاع در چین چطور است؟ کمتر از پنج هزار نفر در اثر این بیماری جان باخته‌اند. مرگ ۵ هزار نفر وحشتناک است. من سعی نمی‌کنم بگویم که این اصلاً چیز کوچکی است. اما در آمریکا بیش از ۱۱۵ هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند و همواره این رقم در حال افزایش است.

این کارشناس مسائل سیاسی افزود این بدان معنی است که تعداد تلفات در آمریکا بیست برابر بیشتر از چین است. اما در واقع از این بدتر است، زیرا جمعیت آمریکا فقط یک چهارم چین است و این یعنی به نسبت جمعیت، آمار تلفات در آمریکا هشتاد برابر بدتر از آمار در چین است. اما مهمترین حق بشر حق زنده بودن است؛ بنابراین، آنچه اتفاق می‌افتد این است که هیچ توجهی به جان افراد در آمریکا نمی‌شود، آن‌ها در تلاش برای نجات جان آمریکایی‌ها نیستند. 

وی افزود در چین شما یک انسجام عظیم داشتید، کل جامعه برای نجات جان مردم تلاش می‌کند. چین برای این امر بهای اقتصادی بسیار شدیدی پرداخت کرد. این اتفاق در آمریکا رخ نمی‌دهد. مردم آمریکا فقط محکوم به مرگ هستند. به همین دلیل است که در آمریکا چنین تظاهرات و اعتراضات عظیمی برپاست. بیست میلیون نفر در آمریکا نیز شغل خود را از دست دادند. امید به زندگی بسیار کم است و آن‌ها درآمد ندارند.

وی گفت: ما می‌دانیم حمایت از بیکاران ­در آمریکا حتی در مقایسه با اروپا بسیار ضعیف است. بنابراین، چین بسیار بیشتر از آمریکا به رفاه مردم و حقوق واقعی بشر توجه می‌کند؛ بنابراین پاسخ من به رئیس جمهور ترامپ این است: ­لطفاً از چین الگو بگیر. پرونده حقوق بشر چین را کپی کنید تا مردم آمریکا بسیار بهتر از آنچه در حال حاضر هستند، باشند. این پاسخ من به او خواهد بود.

جان راس ­افزود: من در حال حاضر می‌دانم اعتبار دولت چین دقیقاً به همین دلیل بسیار زیاد است. در آمریکا، برعکس، تعداد زیادی از آمریکایی‌ها به دلیل اقدامات دولت آمریکا محکوم به مرگ شدند. به همین دلیل مردم آمریکا اعتراضات گسترده‌ای را انجام دادند؛ بنابراین این تفاوت واقعی است. ما شاهد نگرشی متفاوت به موضوع حقوق بشر در دو کشور هستیم.