به گزارش افکارنیوز،

 آزمایش کرونای ۶ عضو تیم پیشبرد مبارزات انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا ، که پیش از برگزاری گردهمایی انتخاباتی وی در شنبه شب به تالسا در ایالت اکلاهما سفر کرده بودند، مثبت شده است.

اخبار بین الملل-در نتیجه، تیم مبارزات انتخاباتی ترامپ پیش از برگزاری این گردهمایی اعلام کرد هیچ یک از این افراد یا کسانی که با آن‌ها در تماس مستقیم بوده‌اند، در گردهمایی انتخاباتی شنبه شرکت نخواهند داشت و کنترل‌های پزشکی برای شرکت‌‎کنندگان در این گردهمایی انجام خواهد شد.

بر اساس پروتکل ایمنی، از اعضای تیم انتخاباتی ترامپ پیش از برگزاری این رویداد‌ها کرونا گرفته شد و از صد‌ها تستی که انجام شد، تست کرونای ۶ عضو تیم انتخاباتی مثبت شد و مبتلایان به سرعت قرنطینه شدند.

تیم مورتاگ، مدیر اجرایی و ارتباطاتی کمپین تبلیغاتی ترامپ، گفت دمای بدن همه شرکت‌کنندگان در گردهمایی‌های انتخاباتی، قبل از شرکت در آن گرفته شد و به آن‌ها ماسک و ضدعفونی کننده دست داده شد.

این در حالی است که مقامات محلی و بهداشتی هشدار داده بودند حضور هزاران نفر در مکان‌های بسته خطر شیوع بیماری کووید-۱۹ را در میان آن‌ها افزایش می‌دهد.

مقامات کاخ سفید نگرانی‌ها را درباره سلامت شرکت‌کنندگان در این گردهمایی رد کرده و گفته بودند کسانی که می‌خواهند در این گردهمایی شرکت کنند یک نامه سلب مسئولیت امضا و اعلام کنند که اگر در این گردهمایی به ویروس کرونا آلوده شدند از کمپین انتخاباتی ترامپ و میزبان محل برگزاری آن شکایت نخواهند کرد.