به گزارش افکارنیوز،

سازمان غیر دولتی بین المللی حقوق بشری «سام» مستقر در ژنو با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که ادامه تجاوز ائتلاف سعودی علیه یمن باعث تقویت درگیری‌ها در این کشور و نقض گسترده حقوق بشر علیه شهروندان یمنی می‌شود.

اخبار بین الملل-در ادامه این بیانیه آمده است: زندگی میلیونها یمنی به دلیل گرسنگی و بیماری در معرض تهدید قرار گرفته است. جنگ ائتلاف سعودی علیه یمن فاقد مبانی اخلاقی بوده و از مسیر خود و اهداف از پیش اعلام شده خارج شده است.

در این بیانیه خاطرنشان شده است: ائتلاف سعودی به دنبال ایجاد شبه نظامیان مسلح و تجهیز آنها به انواع سلاح‌ها و نظارت مستقیم امارات بر این شبه نظامیان است که نشان می‌دهد این ائتلاف از اهداف ادعایی خود در یمن فاصله گرفته و مشروعیت مداخلاتش را در این کشور از دست داده است.

در ادامه این بیانیه آمده است: عناصر تحت حمایت  امارات در یمن دست به اقدامات شورشی و ایجاد مشکلات و بحران‌ها و نقض قوانین بین المللی از جمله کشتار و بازداشت و ایجاد زندان‌های مخفیانه می‌زنند. ائتلاف سعودی اقدام به انتقال مزدوران به یمن با هدف ایجاد این زندان‌ها در استان‌های جنوبی و شکنجه بدنی و ربودن دهها غیر نظامی یمنی در استان‌های عدن و حضرموت و کشتار هزاران غیر نظامی به ویژه زنان و کودکان در مناطق مسکونی کرده است.

در این بیانیه نوشته شده است: ائتلاف سعودی کنترل بنادر جنوبی یمن را در دست گرفته و فرودگاه‌ها را به حالت تعلیق درآورده است که این مسأله باعث وخیم شدن اوضاع معیشتی مردم این کشور شده است.